روزنامه‌نگار آمریکایی و نویسنده کتاب «حمله به عراق؛ آنچه رسانه‌ها به شما نگفتند» معتقد است که مردم ایران و تمام جهان از حملات تروریستی فرانسه و شارلی ابدو شوک‌زده شدند و اینگونه حملات هیچ ارتباطی به اسلام ندارد.

به گزارش پرس شیعه به نقل ازتسنیم، چندی پیش حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دومین نامه خود خطاب به جوانان غربی را منتشر کردند. این نامه واکنش‌های مختلفی را به خود جلب کرده است. در این بین شخصیت‌های مختلف غربی نیز واکنش‌های مختلفی به این نامه داشته‌اند.

ریس ارلیک خبرنگار و روزنامه‌نگار آمریکایی و نویسنده کتاب «حمله به عراق؛ آنچه رسانه‌ها به شما نگفتند» که چندی پیش توسط انتشارات نیستان منتشر شده و در خبرگزاری تسنیم رونمایی شد در گفت‌و‌گو با تسنیم با اشاره به اثری که از وی در ایران چاپ شده است، گفت: ما در ابتدای جنگ عراق کتابی را درباره این اتفاق نوشتیم. ما امیدوار بودیم که به مردم این مسئله را نشان دهیم که در کشور عراق هیچ سلاح کشتارجمعی وجود ندارد و جنگ مصیبتی نظامی و اقتصادی است. این باور ما بعدا نیز تایید شد.

عراقی‌ها خود را ساختند و این آمریکا بود که شکست خورد

وی افزود: خبر خوب آن است که عراقی‌ها دوباره و در مقابل اشغال آمریکایی‌ها خود را ساختند و عاقبت، ایالات متحده در جنگ شکست خورد. البته ما می توانستیم پیش از آنکه این اتفاق صورت بگیرد در مورد آن بنویسیم.

ارلیک در مورد آثار دیگری که قصد دارند منتشر کنند، گفت: من به همه دنیا سفر کرده و اکنون در ایران هستم و چند سال گذشته را هم در خاورمیانه بوده‌ام. اما واقعا می‌خواهم که برروی خاطرات خودم کار کنم. این اثر در مورد مشکلات جهانی نیست اما کتاب خوبی برای نوشتن خواهد بود. گذشته ‌ای که من از سالها روزنامه نگاری و فعالیت های دانشگاهی در سال های گذشته داشته‌ام.

این نویسنده آمریکایی همچنین در مورد نامه مقام معظم رهبری به عموم جوانان غربی گفت: تصور من آن است که مردم ایران و تمام جهان از آن اتفاقی که در فرانسه و شارلی ابدو گذشت شوک‌زده شدند.

وی افزود: اینگونه حملات هیچ ارتباطی به اسلام ندارد؛ اسلام همانطوری که رهبر ایران آقای خامنه‌ای در نامه خود تاکید کردند دینی است که صلح را ترویج می‌کند.