یک مقام ارشد ناتو ضمن اعلام تبریک این سازمان به دلیل انتصاب گروشکو به سمت معاونت وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که سیاست ناتو در قبال روسیه ثابت بوده و تغییر نکرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از تاس، ناتو انتصاب «الکساندر گروشکو» نماینده پیشین دائم روسیه در ناتو به عنوان معاون وزیر خارجه این کشور را به وی تبریک گفت.

بر اساس این گزارش، یک مقام ارشد ناتو با تاکید بر شایسته بودن انتصاب گروشکو به عنوان معاونت وزارت خارجه روسیه با حکم پوتین، گفت: ما قدردان روابط خوب و کار حرفه ای خود با سفیر گروشکو هستیم و انتصاب وی به سمت جدید را تبریک می گوئیم. ما مشتاقانه با جانشین وی در راستای منافع ملت های خود همکاری می کنیم تا بتوانیم شفافیت (در کار مشترک) را بالا برده و از خطرات بکاهیم.

این مقام ارشد ناتو همچنین در مورد روابط ناتو و روسیه تاکید کرد: این بستگی به روسیه دارد که تصمیم بگیرد چگونه در ناتو ظاهر شود. سیاست ناتو در قبال روسیه تغییر نکرده است: دفاع قدرتمند و گفتگوی معنادار.

وی افزود: ما قدر این گفتگو با روسیه را می دانیم و از مذاکرات آینده شورای ناتو – روسیه ازجمله ارتباطات نظامی میان دو طرف استقبال می کنیم. انجام این گفتگو بسیار مشکل و این سختی کار به دلیل اهمیت آن است.