معاون رئیس جمهور آمریکا با صدور بیانیه ای به مناسبت سفر خود به فلسطین اشغالی و استقبال گرم سران رژیم صهیونیستی اعلام کرد: «حضور در اورشلیم، پایتخت اسرائیل، مایه افتخار من است!»

به گزارش پرس شیعه به نقل از وبگاه خبری البوابه، «مایک پنس» روز دوشنبه در جریان سفر دو روزه خود به فلسطین اشغالی و دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، با اشاره و تأکید مجدد بر تصمیم جنجالی «دونالد ترامپ» در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به این شهر، در بیانیه ای اعلام کرد: «حضور در اورشلیم (قدس)، پایتخت اسرائیل، مایه افتخار من است».

وی در این بیانیه مدعی شد که اعلام انتقال سفارت آمریکا [از تل آویو] به قدس «فرصتی برای پیشرفت و انجام مذاکراتی سرشار از حسن نیت میان اسرائیل و مقامات فلسطینی پیرامون موضوعاتی قابل بحث و گفتگو فراهم می آورد؛ موضوعاتی که رئیس جمهور ترامپ به امکان حل و فصل آنها باور دارد!»

مایک پنس در ادامه افزود: «امید من این است که ما در آغاز دوره ای جدید از گفتگوهایی باشیم که با هدف دستیابی به یک راه حل صلح آمیز برای این مناقشه چند دهه ای احیاء شده اند».

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارات مایک پنس در بیانیه ای اعلام کرد: «این نخستین بار است که در کنار مقام عالیرتبه ای ایستاده ام که این سه کلمه را بیان می کند: اورشلیم، پایتخت اسرائیل».

گفتنی است که «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در پارلمان رژیم صهیونیستی گفت که که آمریکا تا پایان سال ۲۰۱۹ سفارت خود را در اسرائیل از تل آویو به اورشلیم (بیت المقدس) منتقل خواهد کرد.

پنس گفت: «دولت آمریکا متعهد است که اسرائیل را با فلسطینیان آشتی دهد و آماده است تا از حل و فصل این درگیری بر اساس دو کشور برای دو ملت حمایت کند. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا کاملاً به وظیفه برقراری صلح میان اسرائیلی ها و فلسطینی ها متعهد است».

وی افزود: «ترامپ تایید کرده است که اگر هر دو طرف با این موافق باشند، آمریکا آماده است تا از یک راه حل دو جانبه حمایت کند».