جنبش أنصارالله و حزب کنگره ملی یمن در نامه ای مشترک به فرستاده ویژه سازمان ملل در این کشور از نقض آتش بس یمن توسط جنگنده های سعودی به شدت انتقاد کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه «العهد»، جنبش «أنصارالله» و حزب «کنگره ملی» یمن در محکومیت سلسله اقدامات سعودیها در نقض آتش بس این کشور به «اسماعیل ولد الشیخ» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن نامه نوشتند.

بر اساس این گزارش، در این نامه عنوان شده است: رژیم سعودی تمامی شروط مربوط به آتش بس را زیر پا گذاشته و همچنان به بمباران مناطق مسکونی یمن ادامه می دهد.

در ادامه این نامه آمده است: بسیار مایه تأسف است که جنگ علیه یمن هم اکنون به شدیدترین شکل ممکن همچنان ادامه دارد و دشمن سعودی در این تجاوز همچنان از تمامی تسلیحاتی که در اختیار دارد، بهره می برد.

انصارالله و کنگره ملی اعلام کرده اند: دشمن سعودی با ادامه حملات وحشیانه به مناطق مسکونی خط بطلانی بر تمامی تلاش ها و رایزنی های سیاسی برای حل بحران یمن می کشد.

در ادامه این نامه آمده است: متأسفانه تا بدین لحظه هیچ موضع قاطعانه ای از سوی شما (ولد الشیخ) در خصوص نقض توافق آتش بس توسط رژیم سعودی شنیده نشده است.

در این نامه آمده است: نقض آتش بس، عدم جدیت طرف مقابل برای حل و فصل بحران کنونی را نشان داد.

گفتنی است، جنگنده های رژیم سعودی از همان ساعات اولیه برقراری آتش بس در یمن طی هفته گذشته اقدام به نقض آن کرده و مناطق مسکونی واقع در تمامی استان های این کشور را هدف قرار دادند.