واشنگتن پست طی گزارشی اعلام کرد که رئیس جمهوری آمریکا هنگام صحبت در مورد افغانستان لهجه هندی نخست وزیر هند را تقلید کرده است.

به گزارش پرس شیعه، واشنگتن پست به نقل از یک مقام ارشد دولت ترامپ نوشت: رئیس جمهوری آمریکا به هنگام صحبت در مورد نیرو های آمریکایی در افغانستان، لهجه  «نارندرا مودی» نخست وزیر هند را تقلید و اظهار کرد که وی به او گفته: تاکنون هیچ کشوری – مثل آمریکا در افغانستان- برای نتیجه‌ای به این کوچکی، این همه چیز از دست نداده است.

ترامپ در این خصوص گفت: اظهارات نخست وزیر هند، اثبات این مسئله است که سایر کشورهای جهان معتقدند، در افغانستان از آمریکا استفاده شده است.

اگر این ادعا حقیقت داشته باشد، این نخستین باری نیست که ترامپ ادای لهجه هندی را درمی‌آورد. در بهار سال ۲۰۱۶ نیز ترامپ طی کمپین انتخاباتی خود از چنین صدایی برای به سخره گرفتن کارمند هندی پشتیبانی تلفنی یک شرکت استفاده کرده بود.

ترامپ طی سخنرانی در جمع هوادارانش در ایالت «دلاویر» آمریکا با اشاره به اینکه هندوستان کشور فوق‌العاده‌ای است، داستانی را از تقلید لهجه مردم هندوستان نقل کرد.

وی با مطرح کردن ماجرایی گفت: یک‌بار با شرکت کارت اعتباری خود در نیویورک تماس گرفتم و با تقلید لهجه هندی سعی کردم از اصالت کارکنان بخش پاسخگوی مشتریان مطمئن شوم.

گفتنی است که ممکن است ترامپ و مودی طی هفته جاری در انجمن اقتصادی جهانی در داووس با یکدیگر دیداری داشته باشند. نشست این انجمن از امروز (سه‌شنبه) و با سخنرانی مودی آغاز شده و در روز جمعه با سخنرانی ترامپ پایان می‌یابد.