نخست وزیر هند طی سخنرانی در مجمع داووس گفت که تروریسم خطرناک است اما اینکه بعضی ملت ها بین تروریست ها تمایز قائل می شوند و آنها را به تروریست خوب و بد تقسیم می کنند، از آن هم خطرناکتر است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از هندوستان تایمز، «نارندرا مودی» به عنوان اولین نخست وزیر هند که پس از گذشت ۲۰ سال در اجلاس داووس شرکت می کند، لحظاتی پیش به سخنرانی در این مجمع پرداخت.

وی امروز سه شنبه در مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در داووس، در مورد «چالش های جدی» و «نگرانی های جدی» در جهان، از جمله تروریسم صحبت کرد.

مودی اظهار داشت که تروریسم خطرناک است، اما آنچه از آن خطرناکتر است، «تمایز مصنوعی» بین «تروریست خوب» و «تروریست بد» است.

نخست وزیر هند همچنین از اعلام صندوق بین المللی پول (IMF) مبنی بر اینکه رشد اقتصاد هند در سال مالی آینده۷.۴ درصد رشد خواهد داشت، اظهار شگفتی کرد.

مودی در ادمه گفت که دولت و مردم هند تمام دنیا را خانواده خود می دانند. در هند دموکراسی، جمعیت شناسی و دینامیک به پیشرفت و سرنوشت این کشور کمک می کنند.

وی افزود: هند بیشترین تعداد نیروها را برای ماموریت صلح سازمان ملل اعزام کرده است و این به این دلیل است که ما همیشه مایل به کمک به دیگر کشورها هستیم.

نخست وزیر هند همچنین گفت که تغییر در رتبه بندی هند نشان دهنده این است که مردم هند از تغییر در سیاست ها به عنوان مسیری برای آینده بهتر برای آنها قدردانی می کنند.

وی افزود: ما در هند به دموکراسی و تنوع خود افتخار می کنیم. دموکراسی برای یک جامعه با مذاهب، فرهنگ ها، زبان ها، لباس ها و غذاهای مختلف، نه تنها یک نظام سیاسی بلکه یک راه زندگی است.

نخست وزیر هند در ادامه گفت: ما سیاست های اقتصادی و اجتماعی خود را تغییر داده ایم. مسیر ما انتخاب شده است و اصلاحات در حال انجام است.

وی در ادامه گفت که بزرگترین چالش هایی که جهان امروز با آن مواجه است تغییرات آب و هوایی، تبعیض برخی ملت ها بین تروریست ها و تقسیم آنها به تروریست خوب و بد و همچنین تبدیل برخی کشورها به ملت های خودبین است.