دریادار سیاری گفت: نیروی دریایی ارتش آمادگی دارد تا هرگونه تهدید بر علیه منافع و منابع جمهوری اسلامی ایران را خنثی و هرجا که لازم باشد و در برابر هر قدرتی تا آخرین نفس ایستادگی کند.

به گزارش پرس شیعه؛ امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم صبحگاه ستاد این نیرو ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ۲۹ فروردین و روز ارتش گفت: پس از پیروزی انقلاب، دشمنان و بدخواهان مملکت به دنبال قطع بازوی توانمند انقلاب یعنی ارتش بودند و آهنگ انحلال ارتش را سر می­دادند آن هم در زمانی که لازم بود ارتش از انقلاب دفاع کند، که اگر این اتفاق می­ افتاد قطعا انقلاب شکست می­ خورد، اما حضرت امام خمینی(ره) با نگاه بلندشان اجازه چنین اقدامی ندادند و ۲۹ فروردین را به عنوان روز ارتش معرفی کردند.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب دشمن توطئه‌های فراوانی را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی کرده بود، عناصر خود فروخته و نفوذی ناآرامی هایی در گوشه و کنار مملکت برای کشور به وجود آوردند که با حضور مقتدرانه ارتش همه آنها نقش بر آب شد.

سیاری خاطرنشان کرد: دشمنان همچنان دست از اقدامات شومشان برنداشته و در ادامه، جنگ را بر ما تحمیل کردند اما توانستیم هشت سال دفاع مقدس را با سرافرازی پشت سر گذاشته و دشمن را شکست دهیم که نتایج پیروزی های ارتش جمهوری اسلامی ایران و مملکت ما کاملا مشهود است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه با تاکید به توفیقات فراوان و دستاوردهای پس از جنگ تحمیلی تصریح کرد: ما توانستیم پس از هشت سال دفاع مقدس در ابعاد گوناگون از جمله ساخت و ساز تجهیزات، تربیت و آموزش نیروی انسانی، ساماندهی و سازماندهی، ارتقای توان رزمی و … به موفقیت های فراوانی دست پیدا کنیم. پس توان بالای نیروهای مسلح و به ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران بازدارندگی بالایی برای ما به ارمغان می­آورد و همین اقتدار نیروهای مسلح است که اجازه هرگونه جسارتی را از دشمنان ما می­گیرد.

وی با اشاره به رویارویی نا برابر ناوشکن‌های سهند و سبلان و ناو جوشن در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷ با ناوگان متجاوز آمریکا اظهار داشت: دریادلان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این روز در برابر استکبار جهانی قد علم کرده و افتخار آفریدند و نشان دادند اگر تجهیزات دشمن هم از ما بیشتر باشد، بازهم توان دفاع از کیان جمهوری اسلامی ایران و منابع و منافع کشور را دارند و با شعار هیهات من الذله تا پای جان ایستادند، جنگیدند و آب های خلیج فارس را با خونشان گلگون کردند و این در تاریخ می­ ماند.

سیاری اظهار داشت: امروز نیز همه کارکنان ولایتمدار نیروی دریایی ارتش این آمادگی را دارند تا هرگونه تهدید بر علیه منافع و منابع جمهوری اسلامی ایران را خنثی کنند و هرجا که لازم باشد و در برابر هر قدرتی تا آخرین نفس ایستادگی ­کنند و اجازه نمی­ دهند تا کوچکترین آسیبی به مملکتمان وارد شود.