وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد، کشورش درصدد اعزام نیروهای رزمی به لیبی برای جنگ با گروه تروریستی داعش نیست.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از «رویترز»، «فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلیس، امروز- سه‌شنبه- اعلام کرد که کشورش قصد اعزام نیروهای رزمی به لیبی را ندارد ولی برای حمایت استراتژی به‌ویژه در زمینه اطلاعاتی از دولت جدید لیبی تلاش خواهد کرد.

عناصر گروه تروریستی داعش به زیرساخت‌های نفتی در لیبی حمله کرده‌اند و در سایه تنش‌های سیاسی و امنیتی در این کشور، تروریست‌ها جای پای خود را شهر «سرت» محکم کردند.

هاموند به خبرنگاران در «رم» گفت: «من می‌خواهم تأکید کنم که در تمام احوال از دولت جدید لیبی نهایت حمایت را می‌کنیم ولی تصور نمی‌کنم که وضعیت موجود به‌گونه‌ای باشد که ما اعزام نیروهای رزمی به این کشور را نیاز کنیم یا درصدد آن باشیم.»

این در حالی است که روزنامه «تایمز»، روز گذشته گزارش داد که مقام های آمریکا و انگلیس فشار زیادی را به لیبی وارد می کنند تا ۱۰۰۰ سرباز نظامی انگلیسی را برای مقابله با تروریست های داعش، در خاک این کشور مستقر کنند.

تایمز نوشت: واشنگتن و لندن دیپلمات ها و مقام های نظامی خود را به لیبی اعزام کرده اند تا دولت جدید لیبی و نیروهای شبه‎نظامی این کشور را متقاعد کنند تا از نظامیان انگلیسی برای مقابله با تروریست‌های داعش، کمک بگیرند.

هفته گذشته نیز رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به دنبال برنامه‌ای برای ایجاد جبهه سوم برای مقابله با داعش در لیبی است.