هماهنگ کننده کمپین انتخاباتی سامی عنان در صفحه توئیتر خود فاش کرد که امارات و سازمان اطلاعات مصر او را تهدید به مرگ کرده اند.

به گزارش پرس شیعه، «محمود رفعت» هماهنگ کننده کمپین انتخاباتی سامی عنان در صفحه توئیتر خود خبر داد که امارات او را به مرگ تهدید کرده است. بعد از بازداشت سامی عنان نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری مصر و ژنرال بازنشسته ارتش این کشور، رفعت در صفحه توئیتر خود نوشته که «عباس کامل» رئیس سازمان اطلاعات مصر و امارات او را تهدید به مرگ کرده اند.

وی در توئیتی نوشت: عباس کامل مرا به خوبی می شناسی و می دانی که تهدیدهای تو و امارات مرا از حمایت از سامی عنان منصرف نخواهد کرد. وی در ادامه توضیح داده که سازمان اطلاعات امارات با همکاری سازمان اطلاعات مصر دستور داده بودند تا رسانه های اماراتی و مصری شب گذشته موجی ایجاد کنند و بگویند که محمود رفعت از طریق قطر حمایت مالی می شود.

وی در ادامه تأکید کرده که این توطئه بعد از آن شکل گرفته که اماراتی ها متوجه شده اند که تطمیع مالی و تهدید به قتل در خصوص او کارساز نیست به همین دلیل توطئه ای شکل داده بودند تا او را به قطر ربط دهند. رفعت در ادامه توئیت خود اعلام کرده نه تنها تا کنون به قطر سفر نکرده بلکه روز گذشته هم از گفتگو با شبکه الجزیره خودداری کرده است.

وی پیشتر در صفحه توئیتر خود و هنگام اعلام خبر بازداشت ژنرال سامی عنان گفته بود: ای مردم بزرگ مصر، ژنرال سامی عنان به وسیله السیسی و ایادی او بازداشت شده است. عنان که یکی از نامزدهای احتمالی و چالشی در انتخابات ریاست جمهوری مصر و یک رقیب جدی برای عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری فعلی این کشور به شمار می رفت، روز گذشته بازداشت شد و نام او از فهرست نامزدهای انتخاباتی خط خورد.

ارتش مصر با صدور بیانیه ای اعلام کرده که سامی عنان دوره خدمت خود را در ارتش به پایان نرسانده و بدون اجازه ارتش اقدام به نامزدی در انتخابات کرده است به همین دلیل و به دلیل جعل سند، به وسیله ارتش بازداشت شده است.