دامغان – رئیس تبلیغات اسلامی دامغان از اعزام ۷۳۰ مبلغ و مبلغه در سال۹۴، به مناطق مختلف شهری و روستایی این شهرستان خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام حسین صبوری صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل اداره تبلیغات اسلامی دامغان ضمن تشریح فعالیت های این اداره در حوزه اعزام مبلغ در سال ۹۴ از اعزام ۷۳۰ مبلغ به مناطق مختلف خبر داد و بیان داشت: این افراد در مناسبت هایی شامل ایام نوروز، ماه رمضان، دهه ولایت، دهه کرامت، اعتکاف، هفته وحدت، ماه محرم، ماه صفر، دهه فجر و فاطمیه به مناطق محتلف اعزام شدند.

وی افزود: بیشترین اعزام در مناسب های ملی و مذهبی را در ماه محرم که شامل ۱۳۰مبلغ و ۴۰ مبلغه بودند داشته ایم و این تعداد در راستای تبلیغ و بیان معارف دین به مناطق شهری و روستایی اعزام شدند.

تقویت تداوم اعزام مبلغان در سال۹۵

عضو شورای فرهنگ عمومی دامغان ابزار داشت: ماه رمضان سال ۹۴ تعداد ۱۲۰ مبلغ و ۳۰ مبلغه برای بیان احکام شرعی، اقامه نماز، پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی به مساجد شهری و روستایی شهرستان اعزام شدند.

صبوری افزود: اعزام دو مشاور مذهبی به بیمارستان ولایت دامغان برای نخستین بار در آبان ماه سال ۹۴ در این شهرستان اجرا شد تا به تسکین آلام روحی بیماران، آموزش احکام نماز و طهارت خاص بیماران، پاسخگویی به شبهات دینی بیماران و همراهان آن، کادر پرستاری و پرسنل بیمارستان بپردازند.

وی همچنین ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب نیز گفت: اعزام ائمه جماعات به مساجد برای اقامه نماز و بیان احکام، مشاوره مذهبی، برگزاری حلقه های معرفت و برنامه های قرآنی از اقدامات اداره تبلیغات اسلامی دامغان در مراسم معنوی اعتکاف سال ۹۵ خواهد بود.

۱۶۴ساعت کارگاه آموزشی در سال۹۴ برگزار شد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دامغان همچنین از برگزاری ۱۶۴ساعت کلاس آموزشی ویژه اقشار تاثیرگذار در این شهرستان طی سال۹۴ خبرداد و گفت: کارگاه های سبک زندگی اسلامی، اعتیاد، نقد منصفانه، زندگی مهدوی در سایه دعای عهد و … از جمله موضوعات این کارگاه ها بوده است.

صبوری افزود: این کارگاه ها با حضور اقشار تاثیرگذار جامعه مانند بانوان فرهیخته، بانوان آرایشگر، مداحان، معلمان مهدهای کودک، اتحادیه آرایشگران مردانه، اصناف مختلف، مبلغه های سنتی و … برگزار شده است.

وی در پایان ادامه داد: برگزاری کارگاه های آموزشی از این دست در برنامه اداره تبلیغات اسلامی دامغان برای سال۹۵ نیز قرار دارد.