یازدهمین جلد از مجموعه یازده جلدی مهارتهای طلبگی با عنوان «رازهای نماز» نوشته رضا حق پناه به همت انتشارات کانون اندیشه جوان منتشر شد.

به گزارش پرس شیعه؛ انتقال تجربه‌ های صحیح و مفید بزرگان علم و استوانه‌ های اخلاق و تربیت به نسل نو طلبه، با استفاده از راهکار جدید و در قالب کتاب‌ های مهارتی، محور حرکت گروه سنت ‏های حوزوی مرکز پژوهش ‌های جوان وابسته به پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بوده است. مجموعه مهارت های طلبگی تلاشی در این راستا است. یازدهمین جلد از این مجموعه ارزشمند عنوان «رازهای نماز» را به خود اختصاص داده است. این اثر به تازگی به قلم آقای رضا حق پناه، منتشر شده است.

عناوین این مجموعه یازده جلدی در یک طبقه‌ بندی به فردی، خانوادگی و اجتماعی تقسیم شده است و در طبقه ‌بندی ثانوی، ذیل موضوعات فردی، به مباحث علمی، اخلاقی و تبلیغی پرداخته می ‏شود. «رازهای نماز» دفتری از فصل اخلاقی این مجموعه است.

نویسنده در این اثر، نماز را از نگاه امام خمینی(ره) در برگیرنده همه مقام های معنوی انسان در سفر معنوی می داند، از این رو معتقد است که فهم آداب نماز نیازمند آمادگی هایی است و بدون این مقدمات، نه از الفاظ و نه از محتوای عمیق نماز نمی توان بهره جست.

این کتاب شامل سه فصل به شرح زیر است:

فصل اول: چند مقدمه

فصل دوم: مقدمات نماز

فصل سوم: بخش های نماز و امور همراه آن

حق پناه در بخشی از مقدمه کتاب خود چنین می نویسد:

لقاء خداوند ممکن است؛ اما مرکبی راهوار می خواهد. این مرکب راهوار و بُراق اهل دل برای رسیدن به مقامات معنوی و حضور در پیشگاه خداوند، چیزی نیست جز نماز.نماز مراتبی دارد و هر مرتبه از آن اثری متناسب با آن مرحله یا مرتبه؛ از جلوگیری از فحشا و منکر ظاهری تا کشف تام حقایق برای واصلاب به قرب الهی.

یازدهمین جلد از مجموعه یازده جلدی مهارتهای طلبگی با عنوان «رازهای نماز» اثر رضا حق پناه، با قیمت شش هزار تومان توسط انتشارات کانون اندیشه جوان، منتشر و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه این کتاب میتوانند به نشانی www.poiict.irمراجعه کنند.