رئیس جمهور فرانسه در دیدار با نخست وزیر لبنان بر ضرورت انتخاب رئیس جمهور این کشور تاکید کرد و این کار را برعهده خود لبنانی ها دانست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از العهد، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه که برای سفری ۲ روزه در بیروت پایتخت لبنان حضور دارد، با «تمام سلام» نخست وزیر و «نبیه بری» رئیس مجلس لبنان دیدار و در خصوص مسائل دوجانبه و منطقه بحث و تبادل نظر کردند.

بر اساس این گزارش تمام سلام نخست وزیر لبنان در این دیدار اظهار داشت: متأسفانه به دلیل عدم موفقیت نمایندگان پارلمان در انتخاب رئیس جمهور، منصب ریاست جمهوری از ۲ سال پیش تاکنون خالی مانده است.

نخست وزیر لبنان در ادامه سخنان خود در همین زمینه افزود: امیدواریم که فرانسه تلاش ها در راستای انتخاب رئیس جمهور را تکمیل کند.

تمام سلام همچنین در رابطه با حمایت پاریس از لبنان نیز گفت: از رئیس جمهور اولاند به دلیل مشارکت نیروهای کشورش در یونیفیل و حمایت ایشان از ارتش لبنان تشکر می کنیم.

از سوی دیگر فرانسوا اولاند نیز در این دیدار اظهار داشت: فرانسه به دلیل روابط تاریخی و فرهنگی در کنار لبنان می ایستد.

اولاند در رابطه با حملات تروریستی اخیر در کشورش و لبنان نیز گفت: حملات تروریستی در لبنان و فرانسه آزادی را هدف قرار داده است.

وی در ادامه تصریح کرد: لبنان باید وضعیت اقتصادی خود را بهبود بخشد و این کشور دارای بخش مصرفی قوی است.

رئیس جمهور فرانسه در رابطه با وضعیت ریاست جمهوری لبنان نیز عنوان کرد: امیدورام که سفر من منجر به انتخاب رئیس جمهور گردد اما این امر در اختیار خود لبنانی ها است.

اولاند همچنین تعهد کرد که علاوه بر ارائه کمک های نظامی فوری به لبنان، از این کشور در برابر بحران پناهندگان نیز به میزان ۱۵۰ میلیون یورو حمایت مالی کند.