عربستان سعودی انواع جرم و جنایت‌ها، از کشتار حجاج، صدور و حمایت از تروریسم تکفیری در کشورهایی چون عراق، سوریه و لیبی تا کشتار مردم بی گناه یمن و.. را مرتکب می شود بدون آنکه سازمان همکاری اسلامی حتی به این امور اشاره کند و درعین حال ترکیه متحد راهبری سعودی از اقدامات تروریسم کُردها، حزب الله و مداخله ایران سخن به میان می آورد!

به گزارش پرس شیعه؛ “مروه ابومحمد” در مقاله ای در واکنش به بیانیه پایانی سازمان همکاری اسلامی در استانبول نوشت: بیانیه اجلاس سازمان همکاری اسلامی در اصل بیانیه ای سعودی – عثمانی بود که البته بیشتر از این هم از این اجلاس انتظار نمی رفت و آقای حسن روحانی رئیس جمهور محترم ایران با ترک محل توطئه کنندگان، کار درستی انجام داد.
حال این سوال مطرح است که به راستی چه کسی در امور دیگران مداخله می کند و تروریست کیست؟…ایران و حزب الله یا آمریکا، رژیم صهیونیستی و اعراب و نظام های ارتجاعی و قبیله ای مستبد و گروه های تروریستی مورد حمایت آنها از جمله داعش، المنصره و مزدوران کلمبیاییشان؟!

کشور عراق با برنامه شوم آمریکا و مشارکت سعودی و دیگر نظام های مرتجع منطقه ویران شد و هنگامی که قدرت ایستادگی مردمی که ۳۵ سال در برابر طاغوت تحت حمایت حکومت های مرتجع، بر آنها آشکار شد، سعودی ها، قطری ها، اماراتی ها و سایر حکام مرتجع که احساس حقارت کردند، گروه های موسوم به “جهادی”(تروریستی) تا دندان مسلح خود را با پشتیبانی مفتی های وهابی، عازم کشتار مردم بی گناه عراق کردند و خودروهای بمب گذاری شده و عوامل انتحاری آنها هزاران عراقی را به کام مرگ بردند این درحالی بود که ایران از روند سیاسی با مشارکت شیعه، سنی و کُرد و.. برای پایان دادن به بحران عراق حمایت کرده است و با حمایت ها و دخالت های خود از سقوط بغداد به دست تروریست های تکفیری جلوگیری کرده است.

جنایت حکام مرتجع حوزه خلیج فارس به جایی رسیده که قطر، سعودی و امارات با رژیم اسرائیل برای جداسازی کردستان از پیکره عراق و تشکیل سُنی‌ستان همکاری می کنند!!
به راستی چه کسانی در امور دیگران دخالت می کنند؟ صهیونیست گراها یا مقاومت؟!
پیشتر حکام مرتجع عرب با دعوت از اربابان خود در ناتو لیبی را ویران کردند و موجبات اشغال آن را فراهم نمودند و کینه ورزی سعودی نسبت به شخص قذافی باعث شد که لیبی به کشوری ناتوان و بحران زده تبدیل شود؛ ایران چه نقش و دخالتی در ویرانی لیبی داشته است؟!

هنوز چند صباحی از بهار عربی نگذشته بود که همکاری و توطئه سعودی- قطری- ترکی- اماراتی- کویتی و پشتیبانی آمریکا، فرانسه و اسرائیل، سوریه را قتلگاه مردم بی گناه تبدیل کرد و میزبان اجلاس سران اسلامی استانبول نقشی قابل توجه در ویرانی سوریه ایفا کرد. آنها هزاران تکفیری – وهابی را با پشتیبانی سلاح و زنان تونسی و اروپایی(داوطلب جهاد نکاح) و اختصاص هزینه ای کلان به سوریه اعزام و زمینه کشتار مردم بی گناه سوریه را فراهم کردند!.

از سوی دیگر، ترکیه که در اجلاس عثمانی استانبول ادعای مقابله با تروریسم را داشت، مردم کُرد را محاصره کرده و آنها را بمباران می کند و نفت داعش و النصره را به اسرائیل می فروشد!.
به راستی چه کسی در امور سوریه مداخله می کند؟! چه کسی تا کنون مانع تجزیه سوریه شده است؟.

کمی آن‌طرف تر از سوریه، لبنان قرار دارد که به علت خروج از قیمومیت سعودی ها، اکنون مورد انتقام آنها واقع شده است.
ده ها سال است که اقلیتی از مستبدان با سرکوب و کشتار و فرقه گرایی بر بحرین حکومت می کنند و مردم این کشور با بهار عربی علیه حکام مستبد خود به پا خاسته اند، اما آل سعود وهابی در حمایت از مستبدان، این کشور را اشغال کرده است.این درحالی است که ایران تنها، کشتار و سرکوب مردم بی گناه بحرین را محکوم کرده است و اینک دفاع از مظلومان به دخالت در امور دیگران تبدیل شده و اشغالگری نادیده گرفته اشده است؟!

حکام مصر به تازگی دو جزیره این کشور را در مقابل مقداری دلار به عربستان واگذار کرده اند و این در حالی است که محاصره نوار غزه همچنان ادامه دارد و حکام مرتجع از دخالت ایران در امور کشورهای عربی سخن به میان می آورند.؟!

آل سعود که در صدد بود یمن را به حیات خلوت خود تبدل کند، ماه‌هاست که با تشکیل ائتلاف سعودی – آمریکایی این کشور را هدف حملات وحشیانه شبانه روزی قرار داده است ؛ تنها به این دلیل که یمنی ها در برابر دخالت سعودی – خلیجی در امور خود ایستاده اند، به راستی چه کسی در امور دیگران دخالت می کند، ایران یا سعودی؟!

بدون شک این قبیل اجلاس های (عربی – اسلامی) هیچ سودی به حال مسلمانان ندارد و هرگز آنها را از تروریسم، استبداد و عقب ماندگی نجات نمی دهد. وای بر چنین امتی که امثال ملک سلمان، بن جبیر، بن سلمان، بن زاید، اردوغان و .. به خود اجازه می دهند، با سرنوشت آن بازی کنند!!