یزهار داوید افسر سابق شاباک که سال ها قبل یکی از فرماندهان مقاومت فلسطین را به وسیله شلیک موشک ترور کرده بود، پس از تهدید شدنش به مرگ توسط فلسطینی ها از خانه خود فرار کرد.

به گزارش پرس شیعهر به نقل از النشره، شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک افسر دستگاه اطلاعات و امنیت داخلی صهیونیست ها(شاباک) ۴ ماه است که به دلیل تهدید شدنش از سوی مجاهدان فلسطینی از منزل خود فرار کرده است.

بر اساس این گزارش این افسر شاباک مسئول ترور یکی از فرماندهان شاخه نظامی یکی از گروه های فلسطینی بوده است.

در گزارش این شبکه صهیونیستی تصریح شده است: گروه فلسطینی نامه ای به افسر «یزهار داوید» که مسئولیت یک منطقه و جاسوس های فعال در آن را برعهده داشته، ارسال کرده است و در آن این افسر شاباک را تهدید به مرگ کرده است.

در ادامه این گزارش عنوان شده است: این افسر به دلیل صحنه هایی که در طول فعالیتش در شاباک و در جریان انتفاضه سال ۲۰۰۰ میلادی مشاهده کرده است، به حالتی روانی مبتلا شده بود که در پی آن به خودکشی فکر می کرده است. این افسر از ۳ سال پیش از کار خود کناره گیری کرده و با ترک آن مشغول به تدریس در یکی از مدارس دبیرستان شده است.

گفتنی است افسر مذکور مسئول ترور یکی از فرماندهان مقاومت فلسطین ملقب به «ابوطالب» به وسیله شلیک موشک به کاروان وی بوده است. پس از آن از جانب گروه فلسطینی تهدید به مرگ شد و پس از اینکه این گروه اطلاعاتی را از منزل وی منتشر کرد، افسر صهیونیست به همراه خانواده اش مجبور به فرار از منزل خود گردید. وی ۴ ماه است که به دلیل ترس از انتقام از منزل خود دوری گزیده است.

این افسر سابق شاباک در حال حاضر تحت درمان پزشک است و پزشک وی در صدد بازگرداندن او به زندگی طبیعی است.