شیراز – استاندار فارس گفت: قدرت ارتش جمهوری اسلامی ایران مانعی بزرگ برای حتی فکر دشمنان جهت تعرض به خاک وطن است.

به گزارش پرس شیعه؛ محمد علی افشانی پیش از ظهر یکشنبه در مراسم رژه روز ارتش افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، عده ای شعار انحلال ارتش را سر می دادند که امام خمینی (ره) با دور اندیشی و نگاهی واقع بینانه و با هدف تقویت ارتش و حمایت از آن ۲۹ فروردین را به عنوان روز ارتش نامگذاری کردند.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس نیز ارتش جمهوری اسلامی با توجه به تجربه ای که داشت توانست نقش مهم و اثرگذاری در دفاع از کشور ایفا کند.

استاندار فارس تاکید کرد: امنیتی که امروز در کشور حاکم است، حاصل از خود گذشتگی، فداکاری و ایثار شهدایی است که جان خود را نثار کردند تا ملت بزرگ ایران امروز در منطقه ناامن و پرآشوب خاورمیانه، در آرامش و امنیت کامل زندگی کنند.

افشانی با اشاره به اینکه هیچ قدرتی در دنیا فکر تعرض به خاک کشور را نمی کند، گفت: توان نظامی و قدرت بازدارندگی ارتش جمهوری اسلامی به حدی رسیده که هیچ قدرتی، فکر تعرض به خاک کشورمان را هم به ذهن راه نمی دهد.

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت حفظ آمادگی و اقتدار نیروهای مسلح، تقویت بنیه دفاعی این نیروها امری لازم و ضروری است و باید در این زمینه از تمام ظرفیت ها استفاده شود.