فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: مراحل آزمایشی ناوشکن سهند انجام شده و امیدواریم تا پایان امسال رونمایی شود.

به گزارش پرس شیعه؛ امیردریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم رژه ۲۹ فروردین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همه تجهیزاتی که امروز از نیروی دریایی به نمایش درآمد، کاملا بومی و توسط متخصصین داخلی طراحی شده است.

وی افزود: این مسئله برای ارتشی که دست نیاز به سوی کسی دراز نمی کند، اقتدار و صلابت به همراه می آورد.

دریادار سیاری ادامه داد: آمادگی ارتش جمهوری اسلامی در شرایط فعلی بسیار بالا است و امنیتی که امروز در کشور داریم به دست آمده از اقتدار، صلابت و توانمندی های ارتش در عرصه های مختلف است که شما به صورت کامل آن را مشاهده می کنید.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: فرماندهی معظم کل قوا بارها فرموده اند که نیروهای مسلح و ارتش ما باید هر روز نسبت به روز قبل پیشرفته تر و با فناوری و آمادگی بالاتر باشند، اما این آمادگی رزمی هیچگاه علیه کشور همسایه نیست بلکه فقط در جهت حفاظت و حراست از منافع ملی است.

وی با بیان اینکه ما معتقدیم برای دفاع از خودمان باید همیشه و در همه عرصه های زمینی، دریایی و هوایی آمادگی دفاع داشته باشیم، تصریح کرد: ملتی که نتواند از خود دفاع کند، ملتی زنده نیست. ما نیز ملتی زنده و مقتدر هستیم و در همه عرصه ها حضور داریم و قطعا باید توان دفاعی‌مان بالا باشد.

دریادار سیاری با اشاره به رزمایش مشترک ارتش ایران و پاکستان گفت: ناوگروه پاکستانی به مدت چهار روز به ایران سفر کرده و فردا(دوشنبه) رزمایش مشترک ناو گروه نیروهای پاکستان و ایران در بندرعباس اجرا خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین در پاسخ به سوالی درخصوص رونمایی از ناوشکن سهند، توضیح داد: مراحل آزمایشی این ناوشکن انجام شده و امیدواریم تا پایان امسال رونمایی شود.