معاون وزیر خارجه سوریه طی سخنانی اعلام کرد که از گزینه مقاومت عقب نشینی نکرده ایم و گزینه های نظامی در میان گزینه های موجود برای بازپس گیری جولان است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، «فیصل المقداد» معاون وزیر خارجه سوریه طی سخنانی تاکید کرد که ما یک روز هم از مقاومت و بازپس گیری جولان از راه های گوناگون عقب نشینی نکردیم.

بر اساس این گزارش فیصل المقداد در ادامه سخنان خود تصریح کرد: اسرائیل (رژیم صهیونیستی) در صدد تحریک ما است و ما نیز هرگز تسلیم نخواهیم شد.

وی همچنین عنوان کرد: جولان سوریه سرزمینی عربی است که طبق قطعنامه شورای امنیت اشغال شده است و حضور نیروهای اندوفثابت می کند که جولان سرزمینی اشغال شده است.

معاون وزیر خارجه سوریه گفت: گزینه های نظامی در میان گزینه های موجود برای بازپس گیری جولان است. پایداری مردم ما در جولان عربی و مقاومت آنها در برابر اسرائیل (رژیم اشغالگر قدس) امید اصلی برای بازگشت این مردم بزرگ به کشورشان است.

فیصل المقداد عنوان کرد: اسرائیل و مراقبت از تروریسم در سوریه توسط آن، بخشی است که از حملات تروریستی در سوریه جدا نمی شود و آن ها این کار را از طریق مزدورانشان و همچنین کسانی که در بیمارستان های خود مداوا می کنند، صورت می دهند.

وی در ادامه گفت: ارتباطات میان مقامات سوریه و روسیه به صورت مستمر و روزانه در جریان است. ما معتقدیم که سیاست روسیه بر اساس قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت مرتبط با آن است.

معاون وزیر خارجه سوریه در ادامه تصریح کرد: همه کشورها به جز اسرائیل به بازگرداندن جولان به سوریه رأی دادند. نه ولادیمیر پوتین و نه هیچ رئیس جمهور دیگری در جهان منطق ضعیف اسرائیل در خصوص جولان را نمی پذیرد.

وی در همین راستا افزود: معارضانی که با اسرائیل همکاری می کنند، در حل و فصل بحران سوریه نقشی نخواهند داشت. راه حل در تشکیل دولت وحدت ملی فراگیر است که با تشکیل کمیته ای برای نگارش قانون اساسی اقدام کند و این قانون اساسی را در معرض همه پرسی بگذارد. سپس این کمیته با برگزاری انتخابات در راستای تشکیل دولتی متشکل از تمامی گروه های موفق در کسب اعتماد مردم سوریه حرکت کند.