یزد ـ نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی را عزت و استقلال ملت ایران دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: این ایام مناسب‌ترین فرصت برای بیان فضائل و سیره زندگانی حضرت زهرا (س) است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از جوانان ما از خدمات حضرت زهرا (س) به اسلام، جایگاه آن بانوی والامقام و نحوه زندگانی و شهادت ایشان بی‌اطلاع هستند، افزود: لازم است در مراسم‌های عزاداری علاوه بر ذکر مصائب حضرت زهرا (س)، سیره و روش زندگانی ایشان نیز برای مخاطبان به ویژه مخاطبان جوان بازگو شود.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی بیان کرد: انقلاب ما حرکتی بر مبنای اسلام ناب محمدی (ص) بود به همین دلیل پابرجا باقی‌ ماند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه بیشتر انقلاب‌هایی که در دنیا اتفاق می‌افتد، از جنس کودتا یا حاصل جنبش‌های جمعی از مردم است، عنوان کرد: انقلاب ما با همه انقلاب‌ها متفاوت و مبنای آن اسلام عزیز و برگرفته از مکتب عاشورا بود.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) به عنوان رهبر و هدایتگر این انقلاب، دست بیگانگان و غارتگران را از این کشور کوتاه کرد و با شعارهایی که برای انقلاب اسلامی ایران در نظر گرفت، عزت، استقلال و بزرگی را به ملت ایران بازگرداند.

ناصری با بیان اینکه البته در طول ۳۹ سال گذشته انواع حوادث، فتنه‌ها، توطئه‌ها و بلایا را پشت سر گذاشتیم، افزود: انقلاب ما اکنون در آستانه ۴۰ سالگی قرار گرفته اما هنوز تا تکامل فاصله دارد زیرا در بسیاری از حوزه‌ها هنوز نیازمند تحولات جدی هستیم.

وی از جمله این موارد به سیستم آموزشی اشاره کرد و بیان داشت: از حوزه هایی که نیاز جدی به تحول دارد، حوزه آموزشی و علمی است.

وی تصریح کرد: جوانان ما باید در این سیستم خلاقیت و نوآوری به خرج دهند و مسئولان ما نیز باید در کنار آموزش، پرورش و تربیت اسلامی و تقویت اخلاق را نیز مدنظر داشته باشند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه باید در ایام دهه فجر دستاوردهای انقلاب اسلامی را به نسلی که انقلاب را درک نکرده‌اند، منتقل کنیم، افزود: از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، عزت ملت ایران است و علاوه بر این باید شرایط امروز ایران را با گذشته مقایسه کنیم تا جوانان پی به تفاوت‌ها و دگرگونی‌ها ببرند.