وزارت خارجه سوریه با ارسال ۲ نامه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت از آنها خواست که مسئولیت خود را در خصوص اقدام رژیم صهیونیستی در برگزاری جلسه در ارتفاعات اشغالی جولان برعهده گیرند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، وزارت خارجه سوریه با ارسال ۲ نامه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت اقدام کابینه رژیم صهیونیستی مبنی بر تشکیل جلسه در ارتفاعات جولان را به شدت محکوم کرد.

بر اساس این گزارش در این نامه ها تصریح شده است: سوریه با شدیدترین عبارات اقدام رژیم صهیونیستی در برگزاری نشستی تحریک کننده در ارتفاعات اشغال شده جولان را محکوم کرده و تاکید می کند که این اقدام از لحاظ قالب و محتوا باطل است. در ادامه این بیانیه همچنین از سازمان ملل و شورای امنیت درخواست شده که به صورت فوری برای محکومیت برگزاری این نشست غیر مسئولانه مداخله کند و عدم تکرار این اقدام پوچ به ویژه در سرزمین اشغالی سوریه را خواستار شده اند.

در بخش دیگری از این بیانیه اعلام شده است: سوریه بر پافشاری مردمانش در مبارزه با تروریسم و درگیری برای بیرون راندن آن به همراه گروه های تروریستی مورد حمایت اسرائیل، ترکیه و عربستان از اراضی این کشور تاکید دارد. سوریه هرگز پافشاری و بذل جان برای آزادسازی جولان از لوث رژیم صهیونیستی را فراموش نخواهد کرد و در این امر کوتاهی نخواهد کرد.

در پایان این نامه ها از سازمان ملل و جامعه جهانی خواسته شده که مسئولیت خود را در اجرای قطعنامه های شورای امنیت و سازمان ملل و پایان دادن به اشغال جولان بر اساس قطعنامه ۴۹۷ شورای امنیت برعهده بگیرند و تمامی شکل های تروریسم اسرائیل که علیه مردم سوریه در جولان اشغالی و صلح و وحدت اراضی سوریه و مردم این کشور است را محکوم کنند.

لازم به ذکر است نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز برای نخستین بار با تشکیل جلسه در ارتفاعات اشغالی جولن اعلام کرد که این ارتفاعات به صورت دائمی در اختیار ما خواهد بود.