علیرضا متولی از چاپ کتاب داستان جدید خود برای کودکان و نوجوانان با نام «گربه گور به قیر شده» خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل ازمهر، علیرضا متولی نویسنده کودک و نوجوان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اثر جدید خود گفت: کتاب «گربه گور به قیر شده» اثر جدیدم است به تازگی که توسط انتشارات محراب قلم به چاپ رسیده است. این کتاب در واقع داستان بلندی به زبان طنز برای نوجوانان است.

وی افزود: ماجرای داستان این کتاب، از یک بعد از ظهر گرم تابستان آغاز می شود و اوایل شب به پایان می رسد. اما بین اتفاقات داستان، خواننده نوجوان، با مفاهیمی روبرو می‌شود که دیر یا زود درگیری اصلی زندگی اش می شود.

این داستان‌نویس در ادامه گفت: قهرمان اصلی قصه دختری است که تلاش می‌کند برای خبرنگار افتخاری شدن یک مجله گزارشی بنویسد و از قضا اتفاقی در محله می‌افتد که می‌تواند سوژه گزارش او شود. گربه‌ای در یک بشکه قیر گیر افتاده و برادرش قصد نجات دادن گربه را دارد. اما نجات این گربه در حد خانواده آنها باقی نمی ماند و به تدریج افراد دیگر محله هم به جمع نجات دهندگان اضافه می شوند.

متولی گفت: طنز این داستان از نوع کمیک نیست و به نوعی در بافت داستان شکل گرفته است. در نهایت خواننده باهوش داستان متوجه نشانه هایی می شود که در بطن داستان کاشته شده به نوعی که مضمون اصلی داستان لابلای ماجراها پنهان است. این داستان را براساس یک ماجرای واقعی نوشته ام.

«گربه گور به قیر شده» در قالب یکی از عناوین مجموعه «کتاب های مهتاب» با ۱۲۰ صفحه، شمارگان ۲ هزار و ۲۰۰ نسخه و قیمت ۸۰ هزار ریال منتشر شده است.