حضرت آیت الله مکارم شیرازی خطاب به طلاب جوان گفتند: قلم و بیان دو سلاح طلاب علوم دینی است که اگر این دو را نداشته باشید نمی‌توانید در کار خود موفق باشید.

به گزارش پرس شیعه؛ معظم له عصر امروز در دیدار طلاب مدرسه علمیه باقرالعلوم (ع) شهرستان راز و جرگلان استان خراسان شمالی با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) گفتند: پیامبر(ص) سه فضیلت را برای طلاب علوم دینی برشمردند: کسی که راهی را بپیماید که منتهی به علم و دانش می‌شود خداوند راهی به سوی بهشت برای او باز می‌کند، فـرشتگان بـالهاى خـود را براى جوینده دانش می‌گسترانند و تمام موجوداتی که در آسمان‌ها و زمین هستند برای او طلب استغفار می‌کنند.

ایشان بیان کردند: این چه مقامی است که راهشان به سوی بهشت است، روی بال و پر ملائکه حرکت می‌کنند و همه موجودات دعاگوی آنها هستند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه حضور در حوزه علمیه افتخار بزرگی برای شماست و خدا را باید شاکر باشید که این توفیق را به شما داده است، گفتند: بسیارند کسانی که می‌خواهند در این راه وارد شوند؛ ولی نمی‌توانند؛ خداوند قلب پاکی به شما داده است که موجب شده در این مسیر بیایید.

ایشان به ثواب تبلیغ علمی اشاره کردند و افزودند: پیامبر(ص) به امام علی(ع) فرمودند: اگر یک نفر را هدایت کنید برای تو از تمام آنچه خورشید بر آن می‌تابد بالاتر است.

این مرجع تقلید بیان کردند: راه و برنامه شما طلاب علوم دینی موجب آمرزش پدر، مادر، بستگان، دوستان و همسایگان شما خواهد شد و آنها نیز در این ثواب شما سهم خواهند داشت.

این مفسر قرآن کریم تصریح کردند: ما در زمانی قرار داریم که دشمنان اسلام و تشیع دست به دست هم داده‌اند که آن را نابود کنند؛ ولی شما به لطف خداوند در مقابل آنها ایستاده‌اید.

معظم له ابراز داشتند: همت شما باید عالی و بالا باشد و باید از خداوند مقامات عالیه، علم و تقوا بخواهید و مطمئن باشید که از بین شما عالمان بزرگ، مفسران، خطبا و نویسندگان بزرگی بر خواهد خواست.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به عوامل پیشرفت طلاب علوم دینی گفتند: اگر شما در کارهای خود نظم، پشتکار و خلوص نیت داشته باشید در کار خود موفق خواهید شد.

این استاد برجسته حوزه بیان کردند: دنیا پر از مشکلات مختلف است و کسانی در دنیا موفق خواهند شد که با قبول مشکلات، در برابر آن استقامت کنند و بدانید که علمای بزرگ با زحمت توانسته‌اند به درجات عالی برسند.

ایشان با بیان اینکه در حدیث داریم «ما کان لله ینمو؛ کاری که خالص برای خدا باشد رشد و نمو می‌یابد» افزودند: برای خدا درس بخوانید، مطالعه کنید و تدریس کنید.

معظم له با اشاره به اینکه شما باید آشنا به مشکلات زمان، شبهات و سخنان نادرست باشید و پاسخ آنها را بدهید، گفتند: وهابی‌ها و افراد غیرمذهبی، شبهه ایجاد می‌کنند و باید اساتید شما به درستی شما را آموزش دهند که بر این شبهات مسلط باشید.

ایشان در پایان بیان کردند: قلم و بیان دو سلاح طلاب علوم دینی است که اگر این دو را نداشته باشید نمی‌توانید در کار خود موفق باشید.