رئیس مرکز ملی پاسخگویی به شبهات دفتر تبلیغات گفت: در سال گذشته سه میلیون تماس برای مرکز ثبت شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین علی مخدوم امروز در اولین نشست کارگروه تخصصی ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش که در سالن همایش های غدیر در قم برگر گزار شد، به ارائه گزارشی از فعالیت های مرکز ملی پاسخگویی به شبهات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم پرداخت و گفت: این مرکز برای پاسخگویی به سئوالات شرعی و اعتقادی مردم، براساس مصوبه شورای انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۸۶ افتتاح شد، در این مدت فعالیت های خوبی صورت گرفته است.

وی گفت: روزانه حدود ده هزار سئوال از مردم به صورت مستقیم از سوی متخصصین این مرکز پاسخ داده می شود و بیشترین پاسخگویی از طریق تماس تلفنی می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مخدوم ادامه داد: مردم از هر شهری که بخواهند بدون گرفتن کد بین شهری می توانند به سامانه جامع اتصال یابند و به صورت هوشمند، این سامانه تماس های مردم را بین متخصصین در این مرکز تقدیم می کند.

رئیس مرکز ملی پاسخگویی به شبهات دفتر تبلیغات افزود: این مرکز در سه استان قم ، مشهد و اصفهان از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ شب در رشته ها و موضوعات مختلف و به صورت تخصصی آماده پاسخگویی به سئوالات و شبهات مردم می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مخدوم گفت: سامانه جامع به دلیل کارایی خوبی که دارد امکان گفت و گوی زنده، برای مردم و به صورت گفت و گو محور فراهم نموده و این امر نیز مورد استقبال خوب مردم قرار گرفته است.

رئیس مرکز ملی پاسخگویی به شبهات دینی افزود: در سال ۱۳۹۴تاکنون سه میلیون تماس برای مرکز ثبت شده است.

وی گفت: پست صوتی هم ظرفیت دیگر پاسخگویی به سئوالات است، پست صوتی در ساعاتی که پاسخگویی زنده وجود ندارد، سئوالات مخاطبین ثبت و با کد ارائه شده به آنها ساعت پاسخگویی را مشخص می کند و تماس گیرنده با تماس مجدد می تواند پاسخ سئوال خود را دریافت کند.

رئیس مرکز ملی پاسخگویی به شبهات دفتر تبلیغات عنوان کرد: پاسخگویی به احکام در همه رشته ها به صورت تخصصی صورت می گیرد، اما پاسخگویی به احکام شرعی صرفا از طریق پیامک طراحی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین مخدوم افزود: پاسخگویی در فضای مجازی از دیگر قابلیت های این مرکز می باشد و قریب به هشتاد نوع فعالیت از موضوعات مختلف در این مرکز صورت گرفته است.

وی به بخش پاسخگویی مکتوب به سئوالات اشاره کرد و بیان داشت: این بخش از سال ۱۳۹۲ ایجاد شده، در این بخش به صورت مکتوب و الکترونیک به سئوالات مردم پاسخ داده می شود، طبعا سئوال مکتوب این ویژگی را دارد که قابل ارائه می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مخدوم افزود: در حوزه رسانه نیز فعالیت های خوبی صورت گرفته که از جمله آن تولید نرم افزار کم حجم به نام «شمیم یار» می باشد که ۵ سال در حال تولید در موضوعات مسائل تربیتی ، نکات حدیثی و جملات تاثیرگذار با قابلیت زمان از آن و یادداشت برداری در حال فعالیت است.

رئیس مرکزملی پاسخگویی به شبهات گفت: این نرم افزار در سال گذشته ۵ میلیون دانلود مستقیم از سایت دریافت شده و در سال جدید ۵۰۰هزار دانلود از این نرم افزار صورت گرفته است.