فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در سفر به قاهره با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از الیوم السابع، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه که به مصر سفر کرده است روز یکشنبه با «عبدالفتاح السیسی» همتای مصری خود در قاهره دیدار کرد.

فرانسوا اولاند در کنفرانس خبری مشترک با عبدالفتاح السیسی در قاهره با اشاره به توافقنامه های امنیتی بین فرانسه و مصر پیرامون امنیت منطقه، گفت: امنیت مصر امنیت منطقه است و امنیت منطقه امنیت اروپا محسوب می شود. تروریسم دیگر تنها محدود به گروه ها نیست بلکه تروریست ها بر مساحت زیادی از برخی کشورها سیطره یافته اند.

وی افزود: باید اعتراف کنیم که تروریسم در اروپا نیز ریشه هایی دارد و ما باید با اسباب آن مقابله کنیم که این امر به قاطعیت نیاز دارد.

السیسی نیز از بحث و تبادل نظر با اولاند پیرامون تلاش های مشترک دو کشور برای حل بحران های منطقه از جمله موضوع فلسطین و برپایی دولت فلسطینی به پایتختی قدس خبر داد. بررسی اوضاع لیبی، یمن و بحران سوریه نیز از دیگر محورهای گفتگو بین روسای جمهور مصر و فرانسه بود.

السیسی همچنین با اشاره به شرایطی که منطقه با آن مواجه است از توافق با همتای فرانسوی خود بر ضرورت تقویت همکاری بین المللی برای مقابله با تروریسم خبر داد. وی همچنین ضربه به ثبات مصر را ضربه به امنیت خاورمیانه دانست.

رئیس جمهور مصر با اشاره به توافق دو طرف پیرامون هماهنگی تلاش ها برای دستیابی به راهکار سیاسی در سوریه بر نیاز مبرم به حل موضوع فلسطین نیز تاکید کرد.