معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان بر عدم تغییر موضع این حزب حتی اگر بیانیه ها علیه آن به چندین تن برسد تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه المنار، شیخ «نبیل قاووق» معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد که حتی اگر قطعنامه ها و بیانیه های اجلاس های عربی و خلیجی به چندین تن هم برسد موضع حزب الله ذره ای تغییر نخواهد کرد و آنها ضعیف تر و کوچکتر از آن هستند که عزم و اراده مقاومت را بشکنند.

وی گفت: تمام فشارها، تهدیدات، افتراها و تحریکات عربستان سعودی هرگز از عزم و اراده یاران مقاومت نخواهد کاست و تمام دوستداران مقاومت در سطح جهان عرب و اسلام بر دوستی و محبت به سید حسن نصرالله سردار مقاومت بیشتر تاکید خواهند کرد.

شیخ قاووق در مراسمی که از سوی حزب الله در منطقه انصاریه در جنوب لبنان برگزار شده بود، افزود: آنها باید بدانند که پنهان شدن پشت اجلاس های عربی و خلیجی، خون ملت ما در یمن، بحرین، عراق و سوریه را که پیشانی متجاوزان را لکه دار کرده است محو نخواهد کرد.

وی همچنین افزود که رژیم سعودی در تجاوز و دشمنی با مقاومت بیش از آنچه ادعا می کند، پیروزی کسب کرده، متحمل خسارت شده و وجهه و جایگاه خود را در جهان از دست داده است و نمی تواند آن را با تمام قطعنامه ها و بیانیه های اجلاس های عربی جبران کند.

لازم به ذکر است که بیانیه سیزدهمین اجلاس سازمان همکاری اسلامی که پیش نویس آن در جده و با فشار و تطمیع سعودی ها آماده شده بود، در استانبول بدون اجماع و بررسی اعلام شد و در اقدامی تردید آمیز که با استقبال رژیم صهیونیستی مواجه شد، محور مقاومت ضد صهیونیستی هدف قرار گرفت و فلسطین به عنوان موضوع اصلی جهان عرب و اسلام نادیده گرفته شد.