دولت پاکستان به رهبران طالبان در خصوص شروع عملیات عمری هشدار داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «اکسپرس نیوز»، دولت پاکستان توسط نمایندگان خود به رهبران طالبان در خصوص شروع عملیات آنها موسوم به «عملیات عمری» که منسوب به رهبر آنها «ملا عمر» می باشد هشدار داد. دولت پاکستان گروه طالبان را از نتایج خطرناک عدم حضور در مذاکرات صلح افغانستان نیز آگاه کرد.

لازم به ذکر است پس از انتشار خبر مرگ «ملا عمر» رهبر سابق طالبان اولین دور از مذاکرات صلح افغانستان موسوم به «مری۱» در سال ۲۰۱۵ و به میزبانی اسلام آباد به حالت تعلیق درآمد. با شرکت نمایندگان چهار کشور افغانستان، پاکستان، چین و آمریکا چهار دور از نشست های مقدماتی صلح افغانستان در کابل و اسلام آباد برگزار شد و طرفین با برگزاری مذاکرات صلح به میزبانی اسلام اباد به موافقت رسیدند. اما دفتر طالبان در قطر با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: «ملا محمد اختر منصور» رهبر طالبان به هیچ یک از سران گروه طالبان اجازه مذاکره با دولت افغانستان را نداده است.

«محمد حنیف اتمر» مشاور امنیت ملی افغانستان نیز برای احیای دوباره مذاکرات صلح افغانستان عازم چین شده است تا بتواند از طریق مقامات کشور چین به سران دولت اسلام آباد فشاور آورد تا برای برگزاری دوباره مذاکرات با گروه طالبان رایزنی های لازم را به عمل آوردند و صلح و ثبات در افغانستان شکل گیرد.