سنندج – امام جمعه سنندج با اشاره به اهمیت حضور و مشارکت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: این حضور و مشارکت زمینه را برای اقتدار بیشتر نظام اسلامی در تمامی عرصه ها فراهم می کند.

به گزارش پرس شیعه؛ ماموستا عبدالرحمان ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: تلاش در راستای ترویج آموزه های دینی و عمل به آنها بسیار مهم و حیاتی است.

وی با بیان اینکه همه در این زمینه مسئولیت داریم، گفت: زمانی که آموزه های دینی در جامعه نهادینه شود، جامعه ما به سمت و سوی سعادت پیش می رود و به همین دلیل همه اقشار جامعه به ویژه روحانیون در این زمینه رسالت مهمی بر عهده دارند.

امام جمعه سنندج به مسئله توجه به اخلاق دینی و اسلامی اشاره کرد و گفت: خودشناسی و تقویت مکارم اخلاقی به عنوان یکی از ضرورت های اصلی در جامعه به شمار می رود و به همین دلیل باید به آنها توجه شود.

وی گفت: زمانی که یک فرد دارای سلامت در تمامی حوزه ها باشد، در نتیجه جامعه نیز سالم خواهد بود و همه باید در جایگاه خود تلاش کنیم تا جامعه به سمت و سوی سعادت و سلامت سوق داده شود.

ماموستا خدایی در ادامه ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، بیان کرد: دهه فجر باعث شد تا ملت ایران به معنی واقعی کلمه معنی استقلال و آزادی را لمس کنند و به همین دلیل باید همواره این ایام مهم در تاریخ انقلاب اسلامی ایران گرامی داشته شود.

وی با اشاره به دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی ایران و لزوم دفاع از این نظام و انقلاب، یادآور شد: دفاع از ارزش‌های اسلامی و تلاش در مسیر ترویج آموزه‌های دینی وظیفه‌ای شرعی بر عهده همه مسلمانان است.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه امروز نظام اسلامی به یک الگو برای سایر ملت های آزاده در جهان تبدیل شده است، افزود: انقلاب اسلامی ایران برکات بسیاری برای ملت ایران و همه مسلمانان و آزادی‌خواهان دنیا داشته است.

وی به اهمیت حضور و مشارکت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: انتظار داریم که ملت ایران بار دیگر و با راهپیمایی گسترده خویش دوستان انقلاب را شاد و دشمنان انقلاب را مایوس کنند.

ماموستا خدایی حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را مهم عنوان کرد و افزود: این حضور مردم در صحنه باعث می شود تا بر اقتدار نظام اسلامی در تمامی عرصه ها افزوده شود و به همین دلیل همه مردم کردستان نیز در این روز همراه با مردم سایر کشور در راهپیمایی حضور پیدا می کنند.