قم – نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه در راهپیمایی۲۲ بهمن امسال همه خواهند آمد، گفت: حضور گسترده مردم در صحنه موجب خجالت دشمنان می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس این شهر برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: انقلاب اسلامی وارد چهلمین سال خود می‌شود و انقلابیون همواره باید به خدا توکل کنند که در این صورت هیچ ابرقدرتی نمی‌تواند بر آنان پیروز شود.

وی گفت: برخی جوامع حوادث سخت را تحمل می‌کنند اما برخی ملت‌ها از این حوادث در جهت دین استفاده می‌کنند و در نهایت قله‌های شرف را می پیمایند.

امام جمعه قم افزود: ملت ایران با وحدت، رهبری امام راحل و توکل به خداوند توانست مقابل رژیم سفاک و تا دندان مسلح طاغوت که در اوج بی‌کفایتی سیاسی بود و نسبت به بیگانگان سرسپرده و حکومتش بر دین آسیب می‌زد و مردم را از صحنه بیرون می‌کرد ایستادگی کرده و آن را سرنگون کند.

رژیم پهلوی، ایمان مردم را به سخره گرفته بود

وی با بیان اینکه رژیم پهلوی، ایمان مردم را به سخره گرفته بود و روحانیت آزادی‌خواه و دانشجویان را به مسلخ برده بود، گفت: استقلال در آن دوران معنی خود را از دست داده بود که ملت بزرگ ایران به رهبری امام راحل توانست همه آن‌ها را کنار بزند.

آیت الله حسینی بوشهری تصریح کرد: امام خمینی(ره) مکتب سیاسی خود را عرضه کردند که در این مکتب هم نقش هدایت الهی و هم نقش نمایندگان مردم احیا شد که در نهایت مردم سالاری دینی ملاک قرار گرفت.

امید در جامعه ما همچنان زنده و بالنده است

وی عنوان کرد: دشمنان انقلاب از انجام ترور و کودتا و جنگ نرم و تهدیدهای اقتصادی دست نکشیدند اما امید در جامعه ما همچنان زنده و بالنده است.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور افزود: جهت‌گیری انقلاب عوض نشد و آرمان‌های انقلاب حفظ شد و پیشرفت‌ها در عرصه‌های مختلف دنیا را دچار بهت کرد و همه این موفقیت‌ها در شرایط سخت و دشوار توسط جوانان این مرز و برم صورت گرفت و ملت ایران روی پای خود ایستاد و امروز ایران اسلامی در منطقه حرف اول را می‌زند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: در ۲۲ بهمن امسال همه اقشار مختلف مردم در راهپیمایی این روز شرکت خواهند کرد که حضور مردم موجب خجالت دشمنان می‌شود.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه مسئولان بدانند که ملت ایران از هیچ چیز کم نگذاشتند، گفت: فساد پس از ۳۹ سال در کشور نباید جایی داشته باشد و در عرصه فرهنگی راه‌های نفوذ دشمنان را نباید باز کرد.