وزیر دفاع چین گفت: سفر وزیر دفاع هند به پکن در راستای احیای روابط استراتژیک دفاعی بین دو کشور صورت گرفته است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «زی نیوز»، «چانگ وان کوانگ» وزیر دفاع چین با اشاره به سفر «منوهر پاریک» وزیزر دفاع هند به پکن گفـت: سفر وزیر دفاع هند به پکن در راستای احیای روابط استراتژیک دفاعی بین دو کشور صورت گرفته است.

وزیر دفاع هند در سفر خود به پکن در بازدید از مقر فرماندهی نیروهای آزادی بخش خلق چین گفت: هند خواستار افزایش روابط دوستانه با چین است و امید می رود که در آینده نیز این روابط دوستانه توسعه پیدا خواهد کرد.

این اولین سفر وزیر دفاع هند پس از سال ۲۰۱۳ به شمار می رود و این خود می تواند نقطه عطفی در بهبود و افزایش روابط هند و چین باشد.

لازم به ذکر است در ماههای گذشته ورود ارتش آزادی بخش خلق چین به داخل خاک هند با اعتراض مقامات سیاسی و نظامی هند روبرو شو. از سویی هند از افزایش روابط پاکستان و چین در منطقه احساس خطر می کند و در تلاش است همکاریهای پاکستان و چین را به نحوی کنترل نماید.

از سویی دیگر چندی پیش چین در سازمان ملل درخواست هند را در خصوص تروریست خواندن «مولانا مسعود اظهر» سرکرده گروه تروریستی «جیش محمد» در پاکستان را وتو کرد و این اقدام چین با واکنش مقامات دهلی نو از جمله «نارندرا مودی» نخست وزیر هند مواجه شد.