مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از سفر به ایران در یادداشتی نوشت:همکاری ایران-اتحادیه اروپا برد دو سویه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه اینترنتی اروپا، « فدریکا موگرینی» پس از بازگشت از ایران در یادداشتی که در وبلاگ خود منتشر کرده، نوشت: به همراه هیات کمیسیونرها به ایران پس از اجرای توافق هسته ای و لغو تحریم ها به ایران سفر کردیم.

وی با بیان اینکه این دومین سفر رسمی من به ایران بود، افزود: در ماه ژوئن سال گذشته چند روز پس از امضای توافق، تمام دیدارهای من بر اجرای این توافق متمرکز بود، اما اکنون یعنی سه ماه پس از اجرای کامل توافق، ما توانستیم زمینه را برای یک همکاری اصولی میان تهران و اتحادیه اروپا فراهم آوریم.

دو طرف درباره موضوعات مهمی از انرژی گرفته تا اقتصاد، از فرهنگ تا مهاجرت، از سیاست خارجی تا آموزش گفتگوهای مبسوطی انجام دادیم.

موگرینی در ادامه با بیان اینکه همکاری ایران و اروپا برد دو سویه است، آورده است: ایرانی ها در حال حاضر انتظار این نتیجه را دارند که فصل جدید روابط ما دارای منافعی برای آنها به نبال داشته باشد.

این در حالی است که دیدارهای ما راه را برای این منظور باز کرده و فرصت هایی که این توافق ایجاد کرده اکنون می تواند به پروژه هایی واقعی در تمام بخش هایی که با زندگی روزمرده شهروندان ما ارتباط دارد، تبدیل شود.