نماینده سوریه در سازمان ملل و رئیس تیم گفتگو کننده دمشق در مذاکرات ژنو از همکاری رژیم صهیونیستی با تروریست های جبه النصره و داعش در نزدیکی جولان اشغالی پرده برداشت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه المیادین، بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل گفت: ما از شورای امنیت می خواهیم که موضع گیری روز گذشته اسرائیل را محکوم کند.این رفتار تحریک آمیز نشان دهنده همکاری اسرائیل با تروریست های جبهه النصره و داعش در خط حائل است.

وی افزود: ما بارها اطلاعات موثقی به نیروهای حافظ صلح درباره همکاری اسرائیل با جبهه النصره و داعش در جولان اشغالی داده ایم.اقدامات تحریک آمیز نتانیاهو همزمان با تشدید مواضع هیئت سعودی به ژنو است.

الجعفری تاکید کرد: دو نامه به شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل متحد ارسال کرده ایم و خواستار دخالت فوری برای محکومیت برگزاری جلسه حکومت اسرائیل در جولان اشغالی و عدم تکرار آن شده ایم.

وی افزود: ما به استفان دیمیستورا نماینده سازمان ملل در سوریه درباره حق سوریه برای بازگردانیدن جولان اشغالی با همه ابزار قانونی مطابق منشور سازمان ملل تاکید کردیم.رفتار تحریک آمیز اسرائیلی ها ضد ملت و کشور و دولت ما تاکیدی قطی بر همکاری اسرائیل با داعش و جبهه النصره که در نزدیکی جولان اشغالی حضور دارند، است.

الجعفری تاکید کرد: همه اسناد به معاون دبیر کل در امور حفظ صلاح ارائه شد.همسویی قطر و اسرائیل درباره ربودن نیروهای واحد فیلییه در جولان وجود دارد.

وی افزود: ما مذاکرات سازنده ای با دیمیستورا داشته ایم.ما نشست دیگری در روز چهارشنبه با دیمیستورا خواهیم داشت.