نیروهای پلیس و ارتش پاکستان در عملیات خود علیه اشرار «چوتو» ناکام مانده اند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «اکسپرس نیوز»، عملیات نیروهای پلیس و ارتش پاکستان علیه اشرار «چوتو» در حالی وارد بیست و یکمین روز خود شده است که «غلام رسول» سرکرده این گروه شرور و آدم ربا معروف به «چوتو» جزیره ای بین منطقه ایالت پنجاب و سند را به سیطره خود درآورده است. پلیس پنجاب در روزهای گذشته عملیاتی برای دستگیری افراد این گروه انجام داد که در نتیجه آن «چوتو» و افرادش ۲۷ تن از نیروهای پلیس را گروگان گرفتند و تعدادی را نیز کشتند.

پس از ناکامی نیروی های پلیس ارتش پاکستان پا به میدان گذاشت و با هلی برن نیروهای خود جزیره را به محاصره خود درآورده است. ارتش با کمک بالگردهای و رزه پوش های نظامی منطقه را تحت کنترل خود در آورده است.

گروه «چوتو» که در انجام آدم ربایی و راهزنی معروف می باشد چنان مورد توجه رسانه های پاکستان قرار گرفته است که بعضی رسانه ها به شرح زندگی و اقدامات این گروه پرداخته اند. منطقه ای که «چوتو» و افرادش در آن پناه گرفته اند بین شهرهای «رحیم یار خان» و «راجن پور» قرار دارد و رسانه ها وی را گانگستری بزرگ می دانند که با انجام عملیات علیه نیروهای نظامی آنها را به زانو درآورده است.

«چوتو» به ارتش پاکستان اعلام کرده است فقط تسلیم ارتش خواهد شد و در صورتی که «چودری نثار علی» وزیر کشور پاکستان به وی اطمینان دهد که بر علیه وی و افرادش عملیاتی انجام نخواهد شد تسلیم ارتش خواهد شد و گروگان ها را آزاد خواهد کرد.