امام‌جمعه اهر گفت: مقام معظم رهبری با دیدگاه جوان‌گرایی، همیشه به پیشرفت علمی و فرهنگی نیز توجه داشته و بایستی دیدگاه‌های مؤثر امام خامنه‌ای برای جوانان گفته شود.

به گزارش پرس شیعه ، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران به مناسب ایام الله دهه فجر، اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی، از یوغ استبداد و استعمار رهایی یافتیم و این کشور به‌دست مردم افتاد، درصورتی‌که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مردم هیچ نقشی نداشتند، یک سیستم سلطنتی، طاغوتی و مستبد که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها هرچه طرحی داشتند توسط آنها در کشور پیاده می‌کردند.

وی با بیان اینکه این انقلاب یکی از نعمت‌های بسیار عظیم پروردگار بوده که خداوند این انقلاب شکوهمند را ارزانی ملت ایران کرد، افزود: امام خمینی (ره) با پشتیبانی و حمایت‌های مردم، این انقلاب را به پیروزی رساند.

امام‌جمعه اهر، بابیان اینکه برخی از طرح‌هایی که رژیم طاغوت اجرا می‌کرد منجر به دهن‌کجی به حجاب و عفاف و مخالفت با مظاهر دین اسلام می‌شد، ادامه داد: همان‌طور که معاویه در تلاش بود تا نام پیامبر اکرم (ص) را از مأذنه‌ها حذف کند، اگر پهلوی به این قدرت می‌رسید قطعاً با تک‌تک مظاهر دین مبارزه کرده و آن‌ها را از بین می‌برد.

وی تصریح کرد: با حضور روحانیت آگاه و مراجع بزرگ تقلید و در رأس آن حضرت امام خمینی (ره)، نتوانستند مظاهر دین اسلام را از بین ببرند و انقلاب به پیروزی رسید که پس از بیرون کردن سران رژیم طاغوت، حکومت ایران به‌دست مردم افتاده و امام راحل نظام جمهوری اسلامی را تأسیس کردند.

حاجی‌زاده، بااشاره به اینکه ما اصلاً در دین اسلام حکومتی در مورد سلطنت نداریم و باید سرنوشت مردم کشور بر دستان خود آنها قرار گیرد، خاطرنشان کرد: اکنون در سطح دنیا ایران به جایگاه اصلی خود دست‌یافته است و با وجود حاکمیت ولی‌فقیه، هیچ‌کسی حق امرونهی به ولایت را ندارد.

وی با بیان اینکه مردم‌سالاری و ولایت‌فقیه همان مسیری است که دین اسلام آن را تعیین کرده است، گفت: ولایت‌فقیه، بزرگ‌ترین ارمغان و موفقیتی بوده که در نظام اسلامی به وجود آمده و حتی در قانون اساسی نیز این موضوع درج‌شده و تمامی اختیارات را در دست دارد.

امام‌جمعه اهر، بااشاره به اینکه مردم در انتخاب رئیس‌جمهور، نمایندگان و حتی رهبری توسط مجلس خبرگان نقش دارند، گفت: بایستی ما از دستاوردهای انقلابی اسلامی حفاظت کرده و بعد، از امانتی که امام راحل و شهدا در اختیار ما گذاشته مراقبت کرده و تقویت کنیم، چراکه این نظام، نظامی کارآمد است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به‌تمامی دنیا صادرشده و اکنون نظام جمهوری اسلامی در سراسر جهان الگو شده است، تأکید کرد: اکنون در بیشتر نقاط جهان، باوجود تروریست‌های داعش و تکفیری‌ها به ناامنی کشیده شده، ولی ایران بااین‌همه دشمنی استکبار علیه ما، امن‌ترین کشور در منطقه خاورمیانه به شمار می‌رود.

حاجی‌زاده با تأکید بر اینکه جوانانی که قبل از انقلاب و شاید در دوران دفاع مقدس متولد نشده بودند و وقتی‌ چشم بازکرده‌اند تااندازه‌ای از امکانات مطلوبی برخوردار شده‌اند، اظهار کرد: مردم در زمان‌های گذشته با تمامی مشکلات و متحمل زجرها انقلاب اسلامی را به پیروزی رسانده و به این مرحله رسیده است.

وی با تاکید بر کمرنگ نشدن ارزش‌های اسلامی در جامعه، ابراز داشت: عظمت این کشور و مردم از اسلام و دین گرفته‌شده و اگر خدای‌نکرده در این مسائل ضعف داشته باشیم، شاید خداوند نعمات خود را از ما دریغ کند، لذا خدای‌نکرده نباید از الگوهای غربی تقلید کرده و در زندگی روزمره پیاده کنیم.

امام‌جمعه اهر، در ادامه سخنان خود به مسائل اقتصادی نیز اشاره کرد و گفت: از دوران انقلاب به بعد، دشمنان نظام به‌نوعی ایران را تحریم کرده‌اند، اموال و پول‌های بلوکه‌شده ای که اخیراً آزاد شدند، همان نفتی است که قبل از انقلاب به آمریکایی‌ها فروخته‌شده بود و به‌طور ظالمانه دارایی‌های ملت را تصرف کرده بودند.

وی ادامه داد: دشمنان از دوران انقلاب به‌نوعی در تلاش‌اند تا کشورمان پیشرفت و توسعه نداشته باشد و از نظر اقتصادی ما را تضعیف کنند، ولی علی‌رغم این موضوع، ایران در طول ۳۷ سال در مسائل علمی، انرژی هسته‌ای، تکنولوژی، تولید علم و…پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشته‌ایم.

حاجی زاده، با اشاره به اینکه پس از اجرایی شدن برجام و پیروزی تیم دیپلماتیک ایران در برابر قدرت‌های جهانی، گفت: هرقدر منافعی که از لغو تحریم‌ها به‌دستمان خواهد رسید برای زیرساخت‌ها و افزایش تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان هزینه شود، مقدمه‌ای برای تحقق اقتصاد مقاومتی و خودکفایی اقتصاد کشور و درواقع نسخه شفابخشی در بُعد اقتصاد و فرهنگی خواهد بود.

امام‌جمعه اهر، دهه فجر را مناسب‌ترین زمان برای آشنایی با دیدگاه‌های امام راحل و مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری با دیدگاه جوان‌گرایی، همیشه به پیشرفت علمی و فرهنگی نیز توجه داشته و بایستی دیدگاه‌های مؤثر امام خامنه‌ای برای جوانان تبیین شود، به‌طوری‌که کشور متعلق به جوانان بوده و برای پیشرفت و توسعه آن برنامه‌ریزی کنند.

وی با بیان اینکه مشکل بیکاری جوانان بعد از برجام دوران کوتاهی را سپری می‌کند، یادآور شد: دهه فجر فرصتی است تا با تبیین عملکرد ادارات و مسئولان، چنانچه ضعفی بوده با صراحت اعلام کنند و اگر نقاط قوتی بوده که هست، بایستی بازگو شود.