ژاک هوگارد رئیس هیأت اندیشمندان سیاسی فرانسوی در رأس هیأتی با امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پرس شیعه، ژاک هوگارد رئیس هیأت اندیشمندان سیاسی فرانسوی در رأس هیئتی عصر دیروز (دوشنبه) با حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در ابتدای دیدار با اشاره به روابط دیرینه ایران و فرانسه و تحولات مثبت در روابط دو کشور از جمله توسعه همکاری های سیاسی گفت: فرانسه در مباحث سیاسی نقشی مهم در اتحادیه اروپا ایفا می کند و ارتقاء مناسبات دوجانبه بین جمهوری اسلامی ایران و فرانسه می‌تواند به افزایش بیشتر مبادلات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی منجر شود.

وی همچنین افزود: روابط پارلمانی میان کشورها این امکان را مهیا می‌سازد که روابط دو کشور در عرصه های مختلف کامل شده و در جهت غنای هر چه بیشتر آن روابط  و تعاملات پیش رود.

وی همچنین تأکید کرد: روابط پارلمانی ایران و فرانسه حائز اهمیت است و مجلس شورای اسلامی خواهان تعمیق روابط با اروپا واز جمله فرانسه است و از تلاش‌های همه اندیشمندان سیاسی در این زمینه حمایت می کند.

امیرعبداللهیان در ادامه این دیدار اظهار داشت: با توجه به وجود بسترهای مناسب در روابط فیمابین، انتظار می‌رود مناسبات جمهوری اسلامی ایران و فرانسه توسعه و عمق بیشتری یابد.

وی با تشریح مواضع کشورمان در قبال تحولات منطقه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بر حل بحران های منطقه ای در سوریه، یمن، لیبی و بحرین از طریق گفتگو تاکید داشته و روند مثبت رایزنی‌های دو کشور در خصوص مسائل منطقه‌ای، کمک به تقویت صلح و ثبات در منطقه خواهد بود.

ژاک هوگارد رئیس هیأت اندیشمندان سیاسی فرانسه نیز در این دیدار با تاکید بر اراده این کشور در زمینه ایجاد روابط متوازن با جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: فرانسه برای روابط با ایران و توسعه آن اهمیت بسیار قائل است و نگاه مثبتی در این خصوص در بین مردم و دولتمردان فرانسوی حاکم می‌باشد.

وی با اشاره به سیاست فرانسه در قبال ارتباط با جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: فرانسه مایل به گفتگو با ایران در خصوص تحولات منطقه‌ای بوده و از وجود روابط خوب بین  دو کشور خرسند است و توسعه روابط فرانسه با ایران رویدادی مهم و مثبت می باشد که برای هر دو کشور حائز اهمیت تلقی می شود.