سفیر ایران در لاهه گفت:مردم در پیروزی انقلاب اسلامی به دنبال طرد کامل استعمار و جلوگیری از نفوذ اجانب و تقویت کامل بنیه دفاع ملی بودند

به گزارش پرس شیعه، مراسم مردمی بزرگداشت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همزمان با روز بیست و دوم بهمن ماه و با حضور مسلمانان و ایرانیان مقیم هلند در شهر لاهه برگزار شد.

علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه در این مراسم با اشاره به حضور گسترده مردم شهرهای مختلف کشورمان در راهپیمائی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، آن را تجلی وحدت ویکپارچگی مردم مسلمان ایران در اعلام حمایت مجدد از آرمان های انقلاب اسلامی دانست.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به تقسیم بندی انقلاب ها در جهان بر اساس آرمان های انقلابیون اظهار داشت: انقلاب سال ۵۷ در کشورمان، برخلاف انقلاب های رخداده در کشورهای مارکسیستی که به دنبال جامعه ای بی طبقه و با تساوی اقتصادی بودند و یا برخی انقلاب های غربی که هدف شان تامین آزادی فردی و رفاه شخصی است، انقلابی است که به دنبال تربیت انسان های الهی و تاسیس جامعه ای خداپسند و الهی و هدف اصلی آن هم ایجاد جامعه ای صالح و پاک است.

جهانگیری تاکید کرد: در این زمینه تحقیقات انجام گرفته در مورد تحلیل محتوای شعارهای مردم کشورمان از مهر ۵۶ تا شهریور ۶۰ نشان می دهد که به ترتیب اهداف و ارزش های فرهنگی نظیر جهاد، شهادت، ایثار، اهمیت دین اسلام، اهداف و ارزش های سیاسی و نهایتا اهداف و ارزش های اقتصادی در انقلاب ما اولویت داشته اند.

وی همچنین با برشمردن آرمان های انقلاب اسلامی در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و تربیتی، سیاسی و اقتصادی، در حوزه آرمان های سیاسی به اهمیت رای مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره و تاکید کرد: نظام  جمهوری اسلامی ایران تا آنجا برای رای مردم اهمیت قائل است که  امام خمینی(ره) رای مردم را «میزان» و مقام معظم رهبری آن را «حق الناس» تلقی نمودند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین نفی سلطه و استقلال طلبی را یکی از آرمان های بارز  انقلاب اسلامی برشمرد و تاکید کرد: مردم ایران در پیروزی انقلاب اسلامی به دنبال طرد کامل استعمار و جلوگیری از نفوذ اجانب، تقویت کامل بنیه دفاع ملی، تنظیم سیاست خارجی مستقل و ایجاد روابط صلح آمیز با دولت های دیگر و حمایت مقدور از مبارزه حق طلبانه ستمدیدگان و مستضعفان در برابر مستکبران بودند و امروز به معنای واقعی کلمه جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیاست خارجی مستقل است.

جهانگیری ادامه داد: این امر در تصمیم گیری در عرصه سیاست خارجی، حضور در سازمان های بین المللی و شجاعت در بیان حق و دفاع از مظلوم  قابل مشاهده است.