همزمان با شب ولادت مولی‌الموحدین حضرت علی بن ابیطالب (ع) مراسم جشن مشترک دانشجویان شیعه و سنی دانشگاه مذاهب اسلامی در تهران با تجلیل از خانواده شهید مدافع حرم (افغانستانی) برگزار می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ مراسم جشن فرا مذهبی و فرامرزی سالروز ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر به همت کانون سفیران تقریب دانشگاه مذاهب اسلامی متشکل از دانشجویان شیعه و سنی ایرانی و بین‌المللی با عنوان «حب اهل بیت(ع) فرا مرزی و فرا مذهبی است» روز چهارشنبه یکم اردیبهشت ماه از ساعت ۲۰:۳۰ در سالن شهید ماموستا شیخ‌الاسلام این دانشگاه برگزار می‌شود.

در این مراسم که به ابتکار دانشجویان شیعه و سنی ایرانی و بین‌المللی دانشگاه مذاهب اسلامی تدارک دیده شده است علاوه بر برنامه‌های متنوع فرهنگی و سخنرانی از خانواده شهید مدافع حرم(افغانستانی) تجلیل به عمل خواهد آمد.

اهدای جوایز مردمی نمایشگاه عکس وحدت که همزمان با هفته وحدت در زیرگذر مترو چهارراه ولیعصر تهران از سوی دانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی با عنوان «مسابقه جمله ای برای وحدت» برگزار شده بود از دیگر بخش‌های این مراسم خواهد بود.

اجرای گروه تواشیح و همخوانی، صندلی داغ زوج های دانشجویی و خاطره گویی طنز دانشجویی با حضور دانشجویان شیعه و سنی و همچنین برنامه های متنوع دیگر نیز در این مراسم جشن در نظر گرفته شده است.

همچنین کانون سفیران تقریب دانشگاه مذاهب اسلامی در اقدامی جالب و ابتکاری پوستری برای این مراسم طراحی کرده که در این طرح چهار دانشجوی ایرانی و خارجی ضمن معرفی مذهب خود در کنار جمله «حب اهل البیت(ع) یجمعنا» قرار گرفته اند و این نشان از وحدت و همدلی امت اسلامی در سایه و حول مشترکاتشان است.

یادآور می‌شود این مراسم چهارشنبه ۱ اردیبهشت از ساعت ۲۰:۳۰ در سالن شهید ماموستا شیخ‌الاسلام دانشگاه مذاهب اسلامی تهران واقع در خیابان فلسطین جنوبی، خیابان شهید روانمهر پ ۳ برگزار می‌شود.