پلیس اسرائیل خواستار پیگرد قضایی نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اتهام ارتشاء، کلاهبرداری و سوء استفاده از اعتماد عمومی شد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از راشاتودی، پلیس رژیم صهیونیستی بعدازظهر روز سه شنبه پس از تحقیقاتی ۱۴ ماهه پیرامون اتهامات مطروحه علیه «بنیامین نتانیاهو» در خصوص دریافت غیرقانونی هدایای گران قیمت از تجار و صاحبان کسب و کارها (رشوه خواری)، به دفتر دادستان کل این رژیم توصیه های خود را ارائه کرد.

در این توصیه ها، پلیس رژیم صهیونیستی خواستار پیگرد قضایی شخص نخست وزیر به اتهام ارتشاء، کلاهبرداری و سوء استفاده از اعتماد عمومی شد.

اتهامات مزبور به دنبالِ انجام دو تحقیق جداگانه تحت عناوین پرونده ۱۰۰۰ و پرونده ۲۰۰۰ مطرح شد.

در پرونده ۱۰۰۰، اتهاماتی در خصوص دریافت هدایای چندین هزار دلاری از تجار و صاحبان ثروتمند و بانفوذ حوزه کسب و کار علیه نتانیاهو و همسرش، سارا مطرح شده است.

اتهام مطروحه در پرونده ۲۰۰۰ نیز توافقی است که ادعا می شود میان نخست وزیر رژیم صهیونیستی و یک روزنامه محلی به نام «یدیوت» (Yedioth) جهت پوشش مثبت رویدادها و تحولات داخلی رژیم صهیونیستی در اِزای سرکوب سایر رسانه های رقیب این روزنامه محلی حاصل شده است.

از ابتدای سال جاری میلادی، نتانیاهو- که به شدت این اتهامات را رد می کند- چندین بار مورد بازجویی قرار گرفته است.

در حال حاضر، پلیس رژیم صهیونیستی معتقد است که به شواهد و مدارک کافی برای پیگرد قضایی نخست وزیر وقت دست یافته است. حال اجرای توصیه آنها به تصمیم نهایی دادستان کل رژیم صهیونیستی بستگی دارد.

بیشتر بخوانید.....
تقاضای حماس از فتح برای نقش آفرینی در مقاومت