مدیرعامل بانک انصار از دستور و موافقت رییس‌کل‌ بانک مرکزی برای اجرای طرح حاتم و اعطای تسهیلات خرید کالای‌ ایرانی توسط بانک انصار به‌عنوان نخستین طرح عملیاتی سال جاری در حمایت از تولید داخلی‌ و تحقق اقتصاد مقاومتی خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله ابراهیمی مدیر عامل بانک انصار، با تأکید بر لزوم اهتمام ملی در تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و عملیاتی کردن پیشنهادهای ده‌گانه مقام معظم رهبری در این راستا گفت: اجرایی‌کردن طرح‌هایی مانند طرح حاتم، به‌منظور تقویت نظام تولید داخلی، توسعه ظرفیت‌های بومی و رونق‌بخشی به بازار فروش کالاهای ایرانی صورت می‌گیرد و فرصت‌های مناسبی را برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی فراهم می‌کند.

وی افزود: بانک انصار برای حمایت از تولید داخلی و در راستای ریل‌گذاری برای نقش‌آفرینی بانک در عرصه اقتصاد مقاومتی، طرح حاتم (حمایت از تولید ملی) را با هدف اعطای تسهیلات خرید کالا به مردم، در خجسته ایام ولادت امیر مؤمنان علی (علیه السلام) به مرحله اجرا در‌ آورده است.

مدیرعامل بانک انصار با اشاره به ۱۰هزارمیلیارد ریال اعتبار مرحله نخست اجرای این طرح تصریح کرد: این طرح در قالب ارایه کارت حاتم و عقد مرابحه برای خرید کالاهای ایرانی به هرنفر در سقف ۱۰۰میلیون ریال، با نرخ ۱۵% وبازپرداخت ۳۰ماهه به اجرا درآمده است.

وی سپس با تأکید بر لزوم بسیج همگانی برای تحقق شعار سال، افزود: تردیدی نیست اجرای پیشنهادهای بنیادی مقام معظم رهبری برای اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی، پاسخ مناسب به دوگانه کاذب «تسلیم» و «تحریم» بوده و می‌تواند روان سازی بسترهای اجرای سیاست‌های اقتصادی کشور را تأمین کند.

مدیرعامل بانک انصار در پاسخ به پرسشی مبنی بر پیامدهای حرکت بنگاه‌های اقتصادی به‌سوی الگوی اقتصاد مقاومتی گفت: تحرک اقتصادی، ایجاد اشتغال، رفع مشکلات فراروی معیشت، توسعه ظرفیت‌های صادراتی و زندگی عزتمندانه اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر از برکات اهتمام ملی به تحقق شعار سال جاری است.

ابراهیمی اختصاص اعتبار به طرح حاتم را موجب احیای فرایندهای تولیدی در کارخانه‌ها و مراکز تولیدی و گامی جدی برای آغاز رونق‌بخشی به تولید داخلی دانست و تأکید کرد حمایت از تولید داخلی نیازمند عزم ملی بوده و استمرار آن می‌تواند با بی‌اثر ساختن سیاست‌‌های ظالمانه تحریم، بخش عظیمی از اقشار جامعه را به رفع مشکلات معیشتی‌شان امیدوارتر سازد.

مدیرعامل بانک انصار در پایان ضمن اظهار خرسندی از حمایت و همراهی بانک مرکزی از اقدامات شبکه بانکی در حوزه اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: تولید ملی‌ و حمایت ‌از صاحبان سرمایه و تولیدکنندگان داخلی، با خصوصی‌سازی واقعی، تشویق سیاست‌های تولیدی، تأکید بر خلاقیت و نوآوری و افزایش ظرفیت‌های رقابتی میسر شود.

گفتنی است جزییات مربوط به ویژگی‌های طرح، نحوه ثبت نام، مراحل و چگونگی برخورداری اقشار مختلف از مزایای این طرح، در سامانه ویژه طرح حاتم در سایت بانک انصار به‌نشانی www.ansarbank.com تشریح شده است.