شورای امنیت ملی افغانستان تماس مشاور این شورا با گروه طالبان را رد کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از افق، شورای امنیت ملی افغانستان، گزارش اخیر آسوشیتدپرس را رد و اعلام کرد که حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان با گروه طالبان تماس برقرار نکرده است.

آسوشیتدپرس پیشتر گزارش داده بود که مقام‌های افغانستان پس از حملات خونین در این کشور به ویژه حملات کابل، ۲ بار با طالبان گفتگو کرده‌اند.

اما در خبر دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی افغانستان آمده است: آسوشیتدپرس از منابع نامشخصی گزارش داده است که حنیف اتمر مشاور امنیت ملی و «معصوم استانکزی» رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان به صورت جداگانه با طالبان گفتگو کرده‌اند.

شورای امنیت ملی افغانستان ضمن رد این تماس اعلام کرد که اتمر در نشست‌های رسمی و در گفتگو با رسانه‌ها همواره گفته است که دولت افغانستان متعهد به انجام گفتگوهای هدفمند با طالبان است.

این شورا افزود: شورای عالی صلح افغانستان تنها مرجعی است که رهبری مذاکرات صلح را به عهده دارد و دفتر شورای امنیت ملی از تلاش‌ها و فعالیت‌های این نهاد پشتیبانی می‌کند.

افزون بر این شورای امنیت ملی افغانستان از تمام رسانه‌ها به ویژه پایگاه خبری آسوشیتدپرس خواست تا پیش از نشر گزارش‌های خود، دقت لازم را انجام دهند.