فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه سربازان باید برای قبول کردن مسئولیت های مختلف در آینده آماده شوند، گفت: سربازان کاستی ها و ناخوشایندی ها را به حساب نظام نگذارند.

به گزارش پرس شیعه، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در دهمین جشنواره حضرت علی اکبر(ع) جوان سرباز اظهار داشت: زیباترین و با قداست ترین واژه، واژه سرباز است. سرباز واژه ای پاک و مقدس است و به کسانی تعلق دارد که جان شان را برای دفاع از میهن فدا می کنند.

وی ادامه داد: سرباز یعنی شخصیتی بی توقع که خود را آماده کرده با پذیرش هر سختی ملت و میهنش در سایه عمل او در آسایش باشند.

امیر حیدری اظهار داشت: ما بنا بر فرامین رهبر معظم انقلاب وظیفه داریم که محیط خدمت را برای شما سربازان خوشایند کنیم تا سربازان از قرار گرفتن در این محیط احساس لذت داشته و برای بردوش گرفتن مسئولیت های مختلف در اینده آماده شوند.

نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: شما سربازان، کاستی ها و نا خوشایندی ها را که در گوشه و کنار پادگان ها می بینند را به حساب نظام نگذارید، بلکه به حساب افسران و درجه داران آن پادگان بگذارید.

وی در باره اینکه چرا روز سرباز را به نام حضرت علی اکبر(ع) نامگذاری کرده اند، گفت: حضرت علی اکبر همه هستی خود را در میدان جنگ آورد و جان خود را در راه ولایت فدا کرد، سربازان ما باید با الگو قرار دادن ایشان خود را در راه دفاع از اسلام و ولایت قرار دهد و پشت سر حضرت علی اکبر علیه السلام حرکت کند.