شبکه رادیویی قرآن همزمان با دهه دوم فاطمیه ویژه برنامه هایی از جمله «سرمشق خورشید، یک آیه آفتاب، خطبه فدک و نور درخشان» را به روی آنتن می‌برد.

به گزارش پرس شیعه، شبکه رادیویی قرآن همزمان با دهه دوم فاطمیه ویژه برنامه  «سرمشق خورشید را با هدف بررسی خطبه فدکیه به روی آنتن خواهد برد.

افزایش دانش مخاطب نسبت به خطبه حضرت زهرا(س) و افزایش اطلاعات مخاطب درباره نقد سازنده با توجه به متن خطبه حضرت از جمله اهداف این ویژه برنامه است.

تحلیل خطبه فدکیه از منظر گفتمان انتقادی و ارائه الگو برای نقد سازنده و تاثیرگزار، خوانش بخش هایی از کتاب کشتی پهلو شکسته، خطبه خوانی، معرفی کتابهای تفسیری، روایی و شرح خطبه فدکیه از آیتم های این ویژه برنامه خواهد بود.

تحلیل خطبه فدکیه از منظر گفتمان انتقادی و ارائه الگو برای نقد سازنده و تاثیرگزار توسط کارشناس حاضر در استودیو از دیگر بخش های این ویژه برنامه است.

این برنامه کاری از گروه علوم قرآنی است که به تهیه کنندگی مونا توسلی، گویندگی فریال ترکاشوند، کارشناسی حجت الاسلام مسعودی و و روایت گری آدینه الهیاری و رضا خضرایی از روز ۲۸ بهمن ماه ساعت ۲۱:۱۰ به مدت ۴۵ دقیقه تقدیم مخاطبان رادیو قرآن خواهد شد.

ویژه برنامه «یک آیه آفتاب» با محوریت آیاتی که در شان حضرت زهرا(س) می باشد از ۲۸ تا ۳۰ بهمن ماه ساعت ۸:۵۵ تقدیم شنوندگان می‌شود.

قطعه نمایشی فدک با موضوع « ماجرای باغ فدک از آغاز تا پایان» ۳۰ بهمن ماه ساعت ۱۲:۴۰ پخش می‌شود.

برنامه  صبحگاهی مهر تابان نیز هر روز با یک آیتم با عنوان سیره فاطمی در خصوص اخلاق حضرت زهرا (س) به سوگواری حضرت فاطمه(س) خواهد پرداخت.