فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور گفت:با اشاره به اینکه تا پایان سال ۹۵ تعداد ۴۳ بیمارستان صحرایی در سیستان و بلوچستان برپا می‌کنیم، گفت: حضور پزشکان بسیجی در این منطقه موجی از امید، خوشحالی و مسرت را برای مردم به ارمغان آورده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل ار تسنیم، سردار محمد مارانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: در طی راه‌اندازی یک هفته‌ای بیمارستان صحرایی در اسفندک شهرستان سراوان ۳۱ هزار و ۸۹۱ نفر در این بیمارستان از خدمات درمانی رایگان دریافت کردند و ۹۵ عمل جراحی در آن صورت گرفت.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور گفت: این خدمات در زمینه چشم‌پزشکی، قلب‌وعروق، اعصاب، بیماری‌های‌ خاص، جراحی، اطفال به مردم ارائه شده است.

وی افزود: خدمت به مردم در مناطق محروم و روستایی از اهدافی است که بسیج جامعه پزشکی با افتخار در این حوزه گام‌های مؤثر و ارزشمندی برداشته و منشأ خدمات‌دهی به مردم بوده است.

سردار مارانی با اشاره به اینکه تاکنون ۳۰ بیمارستان صحرایی در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسیده ‌که به بیش از یک میلیون و ۲۳۰ هزار نفر در این بیمارستان‌ها خدمات‌رسانی شده است، تصریح کرد: در نظر داریم تا پایان سال ۹۵ تعداد ۱۳ بیمارستان صحرایی دیگر در جنوب‌شرق راه‌اندازی کنیم.

سردار مارانی افزود: یکی از والاترین ارزش‌هایی که در بیمارستان‌های صحرایی به نمایش گذاشته شده تلاش برای رفع محرومیت و خدمت واقعی و صادقانه سپاه به مردم است.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال ۹۵ تعداد ۴۳ بیمارستان صحرایی در سیستان و بلوچستان برپا می‌کنیم، گفت: حضور پزشکان بسیجی در این منطقه موجی از امید، خوشحالی و مسرت را برای مردم به ارمغان آورده است.

سردار مارانی تصریح کرد: در این بیمارستان همچنین خدمات بستری، جراحی، کلینیکی و پارا‌‌کلینیکی به طور رایگان به مردم منطقه ارائه شد.