رئیس بنیاد نخبگان فارس از برگزاری دوره‌های استارت آپ یا کارآفرینی نوآور در شیراز برای ورود نخبگان به مراکز شتاب دهی خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل ازتسنیم،حبیب شریف در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در جهرم، اظهار داشت: دوره‌های استارت آپ یا کارآفرینی نوآور در شیراز در حال برگزاری است و جوانانی که ایده و خلاقیتی در ذهن دارند، می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

وی از تشکیل مراکز شتاب‌دهی در شیراز خبر داد و گفت: درصورتی که طرحی در این دوره برگزیده شود با اعطای اعتبار برای تجاری‌سازی آن اقدام و به مراکز شتاب‌ دهی وارد می‌شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس بابیان اینکه هدف از برگزاری کارگاه‌های علمی و متنوع شناسایی افراد نخبه دانش‌آموز در استان است، تصریح کرد: در دو سال اخیر بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ نفر و امسال نیز ۱۱۲ نفر دیگر به بنیاد نخبگان استان فارس پیوسته‌اند.

شریف با اشاره به طرح شهاب گفت: این طرح ملی در برخی از نقاط استان به‌منظور شناسایی استعداد دانش‌آموزان برتر از مقاطع چهارم دبستان به‌صورت نامحسوس انجام‌شده است.

وی با اشاره به اینکه افراد نخبه عضو این بنیاد از خدمات و تسهیلاتی برخوردار می‌شوند، افزود: فرد نخبه با مدرک تحصیلی لیسانس ۷ میلیون تومان در سال، ارشد ۳۰ میلیون تومان و دکترا ۶۰‌میلیون تومان وام دریافت می‌کنند و به منتخبان جشنواره‌ها نیز وام‌های مختلف داده می‌شود.

رئیس بنیاد نخبگان فارس با تأکید بر ‌ضرورت و لزوم حضور خیرین در حمایت از این بنیاد برای حمایت و شناسایی بیشتر نخبگان، افزود: استان فارس به‌عنوان یک استان پیشگام در اجرای طرح شناسایی نخبگان است.

وی با اشاره به اینکه نخستین دوره مدرسه خلاقیت در جهرم برگزار شد، گفت: نخبگان کازرون تقریباً به‌طور کامل شناسایی‌شده‌اند و در جهرم به‌عنوان دومین شهر موردنظر در حال شناسایی افراد بااستعداد هستیم.