رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در ایام‌الله دهه فجر امسال آئین‌های شعرخوانی انقلاب در استان اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش پرس شیعه، عظیم دشتی صبح امروز در آئین شعرخوانی انقلاب در ارشق اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب، ایران از نظر اوضاع و احوال داخلی عرصه حوادث تاریخی و مهم بی‌شمار و از نظر مسائل بین‌المللی کانون توجه سیاستمداران و عموم مردم جهان شد.

وی افزود: این انقلاب نهضت مستقلی بود و با تأثیری که بر مستضعفان و به ویژه مسلمانان جهان به جا نهاده بود کاخ‌های مستکبران را به لرزه افکنده بود، به همین دلیل از آغاز، آماج دشمنی و توطئه ابرقدرت‌ها شد و در سال‌های پس از پیروزی انقلاب کمیت و کیفیت حوادث کشور به اندازه‌ای فراوان و مهم بوده که سال‌های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و حتی سال ۵۷ در مقایسه با آن بسیار آرام و کم حادثه است.

دشتی گفت: انقلاب اسلامی در شکل‌گیری و پیروزی خود با خلق شگفتی‌های بی‌نظیر آن چنان جهان ظلمت‌زده و پرخفقان را نورانی و غافلگیر ساخت که کمتر کسی فکر می‌کرد این نظام بعد از گذر از مراحل و فازهای بسیار سخت و سهمگین امروز در اوج عظمت و اقتدار قرار گرفته و بتواند به بهترین مصداق مردم‌سالاری دینی تبدیل شود.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل با اشاره به جنگ نرم دشمنان برای سست کردن باورها و اعتقادات جوانان کشور تصریح کرد: دشمن شکست خورده در جبهه‌های نظامی, اقتصادی و سیاسی روی به جنگ نرم آورده است تا از طریق بتواند جلوی پیشرفت و حرکت به جلوی انقلاب اسلامی را بگیرد که باید هنرمندان و فرهیختگان جامعه قشر جوان کشور را از توطئه‌های شوم دشمنان آگاه سازند.

بخشدار ارشق نیز در این آئین با قدردانی از سازمان بسیج هنرمندان استان به دلیل برگزاری مراسم شعرخوانی انقلاب در منطقه مرزی ارشق بیان کرد: انقلاب اسلامی مدیون شهدای گرانقدری است که به فرمان بزرگ‌مرد عصر معاصر پا به میدان مبارزه با رژیم ستمشاهی گذاشتند و با خلق حماسه بی‌نظیر ملت ایران را از تاریکی به روشنایی هدایت کردند.

ظاهر نوری برگزاری چنین مراسماتی را در سطح جامعه خوب و مناسب ارزیابی کرد و افزود: با چنین برنامه‌هایی می‌توان شور و نشاط جامعه را بیشتر کرده و زمینه‌ای را فراهم کنیم آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب برای همگان معرفی شود.