واشنگتن و متحدان آسیایی اش امروز سه شنبه نشستی را در سطح معاونین وزارت امور خارجه برگزارمی کنند که موضوع آن تهدیدات هسته ای و موشکی کره شمالی است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از یونهاپ نیوز، معاونین وزارت خارجه کره جنوبی، آمریکا و ژاپن قرار است امروز سه شنبه نشستی را در شهر «سئول» برگزار کنند که موضوع آن تهدیدات کره شمالی آن هم در مقطعی است که برخی منابع آگاه از آمادگی این کشور برای انجام پنجمین آزمایش اتمی خود خبر می دهند.

گفته می شود در آستانه برگزاری نشست کنگره حزب حاکم کره شمالی (کارگران) که در ماه میلادی آینده (می) برگزار می شود، این کشور خود را مهیای انجام یک آزمایش هسته ای و یا موشکی دیگر می کند – موضوعی که در صورت صحت، به طور حتم واکنش شدید جامعه بین الملل را به دنبال خواهد داشت.

مذاکرات سه جانبه سئول یک روز پس از آن انجام می شود که «پارک گئون های» رئیس جمهوری کره جنوبی به ارتش این کشور برای پاسخ گویی به هرگونه تهدید احتمالی فرمان آماده باش داد.

انتظار می رود که حاصل این نشست ارسال پیامی قاطع به کره شمالی باشد مبنی بر اینکه هرگونه اقدام تحریک آمیزی از سوی این کشور با پاسخ شدید جامعه بین الملل همراه خواهد بود.

علاوه بر تحریم های سازمان ملل، اعمال تحریم های یک جانبه علیه پیونگ یانگ نیز از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست خواهد بود.

در نشست قبلی معاونین وزارت امور خارجه که ماه میلادی گذشته (مارس) در واشنگتن برگزار شد، طرفین برای افزایش همکاریهای امنیتی در صورت تشدید تهدیدهای موشکی و هسته ای کره شمالی به توافق رسیدند.