قم – یکی از مراجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه همه باید فاطمیه را زنده بدارند، گفت: خطبه‌های حضرت فاطمه(س) به عنوان مهمترین و عالیترین یادگار ایشان توسط مبلغان باز گو شود.

به گزارش پرس شیعه؛ متن پیام آیت الله العظمی حسین نوری همدانی خطاب به مبلغان ایام فاطمیه که ازسوی حوزه علمیه قم و دفتر این مرجع تقلید برای تبلیغ به سراسر کشور اعزام شدند به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَه وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بَنیها وَ سِرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ

با سلام و تحیت به همه مبلغان محترم که بمناسبت شهادت بانوی بزرگ اسلام دخت مظلوم پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فاطمه زهرا سلام الله علیها عازم تبلیغ هستند تا حقیقت مظلومیت آن بانو را معرفی کنند و عظمت شخصیتش را بشناسانند.

لازم است همه مبلغان و فضلای محترم که امکان تبلیغ دارند در تعزیت این مصیبت بکوشند و فاطمیه را زنده بدارند و مسلمانان را به این موضوع توجه دهند و عظمت این شخصیت را بازگو کنند.

انسانی که خداوند عالم او را خیر کثیر می‌داند، بانویی که پدرش عصاره عالم وجود و اشرف مخلوقات عالم است او را بضعه خود معرفی می‌کند. زنی که سیده نساء عالمیان است و مادر سیدان جوانان اهل بهشت است.

باید همه انسانها این بانو را بشناسند و زنان و مردان از او الگو بگیرند.

امروز لازم است هم زندگی فردی حضرت زهرا(سلام الله علیها) در باب همسرداری و تربیت فرزند و اداره خانه و هم از بعد سیاسی و توجه به نگهداری حاکمیت نبوی و علوی توجه شود. خطبه‌های حضرت فاطمه سلام الله علیها به عنوان مهمترین و عالیترین یادگار ایشان باز گو شود تفکر در حرکت آن حضرت بعد رحلت پیغمبر خاتم تا لحظه شهادت که پیام های مهمی دارد ضروری است.

بارها گفته‌ایم قبر بی نشان این بانو خود نشانی بلند از مظلومیت است که تا به امروز احدی نتوانست پاسخ این مظلومیت را بدهد.

ما از اهانت به مقدسات دیگران شدیداً جلوگیری میکنیم ولی به این معنا نیست حقایق را نگوییم.

همه باید فاطمیه را زنده بدارند و این سنتی که نسل بعد از نسل از اهلبیت علیهم السلام تا علماء بزرگ به ما رسید و به برکت نظام اسلامی و شهدای ما که در عملیات های دفاع مقدس با رمز یا زهرا آن را زنده نگه داشتند و احیاگر حقیقی بوده اند زنده نگه داریم.