وزیر کشور عراق در رأس هیأتی بلندپایه به اردن سفر کرد و در این سفر با همتای اردنی خود در خصوص همکاری مشترک و تأمین امنیت مرزهای زمینی دو کشور، بحث و گفتگو کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از موازین نیوز، «قاسم الاعرجی» وزیر کشور عراق که به اردن سفر کرده است امروز در رأس هیأت امنیتی بلندپایه با «غالب الزعبی» وزیر کشور اردن دیدار و گفتگو کرد.

وزارت کشور عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که الاعرجی در دیدار با مسئولان اردنی پیام «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق را به «عبدالله دوم» پادشاه اردن و مردم این کشور ابلاغ کرده است و چندین پرونده مهم برای دو کشور را مورد ارزیابی قرار داده است.

در این دیدار پرونده هایی چون صدور روادید، بررسی مسائل مربوط به گذرگاه «طریبیل» و «الکرامه»، اوضاع زندانیان دو کشور و پرونده های مربوط به مبارزه با تروریسم و تقویت همکاری در تأمین امنیت مرزهای مشترک دو کشور که به ۱۸۱ کیلومتر می رسد، مورد بررسی قرار گرفته است.

وزرای عراقی و اردنی در این دیدار امضای تفاهم نامه هایی میان دو کشور در زمینه انتقال تجارب امنیتی و آموزش نیروهای پلیس را هم مورد بررسی داده بودند. الاعرجی در این دیدار پیشنهاد داده سازمان امنیتی مشترکی در منطقه به منظور تثبیت امنیت و ثبات ایجاد شود و همچنین خواستار حرکت در مسیری شده که طی آن نشستی با حضور وزرای کشور کشورهای همسایه عراق برگزار شود.