یک نظامی عربستان که به دست ارتش یمن به اسارت گرفته شده است در پیامی به مقامات سعودی از آنها خواست تا فورا جنگ علیه یمن را متوقف کنند.

به گزارش پرس شیعه، شبکه تلویزیونی المسیره سخنان یک نظامی ارتش عربستان که به اسارت ارتش و کمیته‌های مردمی یمن درآمده است را پخش کرد.

وی در سخنان خود به تشریح نحوه به اسارت در آمدنش بدست ارتش و کمیته های مردمی یمن پرداخت و گفت: اسم من متعب بن عوض بن احمد المالکی است، در تپه الدود یا همان جبل الدود به اسارت در آمدم، مرا کمیته های مقاومت مردمی یمن دستگیر کردند، شماره نظامی من ۵۰۸ است، البته مرا بعد از اسارت درمان کردند و محل زخم بدنم را شستشو دادند و پانسمان کردند، به ما لباس دادند و همین طور که گفتم زخم های بدنم را پانسمان کردند، به من غذا و دارو دادند و هر چند وقت به من سر می زنند تا اگر به چیزی نیاز دارم فراهم کنند، از روز پنجشنبه تا به امروز رفتار بسیار خوبی با من داشتند و من در امنیت کامل به سر می برم.

این نظامی ارتش عربستان در ادامه به نحوه رفتار ارتش یمن و کمیته های مردمی با وی اشاره کرد و گفت: زخمی های ما را درمان می‌کنند و با آنها برخورد بسیار خوبی دارند، این رفتار آنها از ابتدا با اسرا چنین بوده است، این سومین باری است که زخم مرا پانسمان می‌کنند، الحمدلله زخم من خیلی جدی نبود، اما با این وجود به لطف خداوند رسیدگی بسیار خوبی را از عزیزان دیدم.

وی رفتار ارتش با اسرای عربستانی را خوب توصیف کرد و افزود: همین الان هم دکتر در اینجا حضور دارد و زخم مرا لحظاتی قبل شستشو داد و پاک کرد و بعد از آن پانسمان نمود، خداوند شاهد است که از پزشک و نیروی نظامی با من تعامل بسیار خوبی داشته‌اند.

این نظامی اسیر عربستان خطاب به نیروهای ارتش و کمیته های مردمی گفت: خداوند را از این بابت شکرگزارم، زحمات شما برای من محسوس و ملموس است و اخلاق و مهربانی شما را از نزدیک تجربه کردم. بخدا سوگند هرگز توقع و انتظار این همه لطف را نداشتم، فکر می کردم برخورد شما با من بد باشد، من جز خوبی چیزی از شما ندیده‌ام، شما مرا شگفت زده کردید.

این اسیر عربستانی با اشاره به برخورد انسانی نیروهای یمنی گفت: بخدا قسم این حرف‌ها را به دلیل حضور دوربین یا مسائلی از این قبیل بر زبان نمی‌رانم، این را بدانید به هر حال و در هرشرایطی که باشیم شما ثابت کردید برادرانمان هستید و ما همواره با شما برادر هستیم، هر اتفاقی که بیفتد ما پسر عموهای هم هستیم و تا ابد بر این عهد خود با شما خواهم ماند.

پیام من به خانواده و بستگان و عموهایم این است که من الحمدلله زنده و سلامت هستم، من در برابر مردانی هستم که در حقم کوتاهی نکردند، خدا شاهد است که با لطف و محبت و مهربانی و اخلاقی که دارند مرا شرمنده خود ساخته‌اند.

وی در پیامی به مقامات سعودی افزود: پیامی هم برای مقامات سعودی دارم و آن این است که به این جنگ پایان دهند، عربستان سعودی و یمن باید دست به دست هم بدهند و باهم متحد باشند، باید دربرابر دشمن واقعی خود متحد باشیم، دشمن ما یمن نیست، هرچه باشد، ملت و مردم یمن دوستان و برادران و همسایه های ما هستند، ان شاء الله تا ابد باهم برادر باشیم.

اسیر عربستانی در ادامه تصریح کرد: باور کنید زمانی که برای جنگ با یمن می آمدیم، هرگز انتظار روبه رو شدن با چنین مردان نیک و مهربانی را نداشتیم، ما انتظار داشتیم مقابل ما صهیونیست ها باشند و با کافرانی روبه رو هستیم، بخدا قسم هرگز فکرش را هم نمی کردیم ولو برای یک درصد که با ملت یمنی روبه رو می شویم که در تاریخ آنها را می شناختیم.