شاخه نظامی حماس برای اولین بار تصاویری را از یک نوع موشک دور برد منتشر کرد که به وسیله آن امکان هدف قرار دادن مناطقی در عمق سرزمینهای اشغالی و «حیفا» وجود دارد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از الرایه، گردان های القسام شاخه نظامی جنبش حماس با انتشار تصاویری برای نخستین بار از موشک های خود رونمایی کرد.

بر اساس این گزارش القسام موشک «آر ۱۶۰» را رونمایی کرده است که یک موشک پیشرفته است و علت نامگذاری آن نیز به عبدالعزیز الزنتیسی رهبر جنبش و یکی از فرماندهان حماس باز می گردد که روز یکشنبه مراسم سالگرد شهادتش برگزار گردید.

بُرد این موشک به ۱۶۰ کیلومتر می رسد و برای نخستین بار در جریان تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه در سال ۲۰۱۴ به کار گرفته شد. اهمیت این موشک این است که بُرد آن به مناطق دور می رسد و برای اولین بار در طول جنگ های رژیم صهیونیستی با حماس به کار گرفته می شود؛ تا جایی که مناطقی در عمق سرزمین های اشغالی و شهر «حیفا» را می تواند هدف قرار دهد.

گردان القسام در آغاز این ماه برای اولین بار از اسارت ۴ نظامی صهیونیست در نزد خود پرده برداشت و در رابطه با زنده و یا مرده بودن آنها توضیحی ارائه نداد و هرگونه ارتباط با طرف صهیونیستی را رد کرد.

«ابوعبیده» سخنگوی رسمی القسام پیش از این به مناسبت روز اسیر فلسطینی عنوان کرده بود که روز آزادی اسیران نزدیک شده است و گردان های القسام در صورت فراهم شدن شرایط این موفقیت را به دست خواهند آورد.