مجلس سنای آمریکا بعد از مجلس نمایندگان لایحه قانونی بالا بردن امنیت پروازهای این کشور را تصوب کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز، مجلس سنای آمریکا روز سه شنبه قانونی با عنوان تشدید اقدامات امنیتی تصویب کرد که به وزارت هوانوردی فدرال آمریکا اجازه می دهد تدابیر شدیدتری در امنیت پروازهای خود اجرا کند.

بر اساس این قانون از سپتامبر سال ۲۰۱۷ یک سری تدابیر و اقدامات ویژه امنیتی برای بالا بردن حفاظت مسافران و خدمه پروازی در ایالت متحده اعمال خواهد شد. گفته می شود حملات تروریستی بروکسل دلیل اصلی اقدام کنگره برای تصویب چنین قانونی بوده است.

این لایحه قانونی بالا بردن تدابیر امنیتی در پروازهای آمریکا در مجلس نمایندگان آمریکا با ۹۵ رای موافق در مقابل ۳ رای مخالف تصویب شده است.

در مصوبات مربوط به این قانون قید شده است که تیم های امنیتی در فرودگاه های آمریکا به دوبرابر میزان خود برسد که این شامل امکانات و تجهیزات مربوط به کشف وخنثی بمب نیز می شود.

بعد از حملات تروریستی پاریس و بمب گذاری های بروکسل بسیاری از کشورهای اروپا و آمریکا درصدد بالا بردن امنیت پروازهای خود شده اند. به عقیده «جان تون» رئیس کمیته حمل و نقل، علوم و تجارت مجلس سنای آمریکا اعتقاد دارد این قانون می تواند به امنیت فرودگاههای این کشور کمک زیادی کند.