جنبش حماس بی اعتنایی محمود عباس به انتفاضه و عملیات مقاومت و اعتراف به ادامه همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فلسطین، جنبش مقاومت اسلامی حماس نسبت به اظهارات اخیر محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مبنی بر اعتراف به ادامه همکاری امنیتی این تشکیلات با رژیم صهیونیستی و بازداشت سه جوان فلسطینی در رام الله در سایه همکاری با نظامیان صهیونیست ابراز نگرانی نمود.

در همین راستا «سامی ابوزهری» سخنگوی حماس در بیانیه ای بی اعتنایی محمود عباس به انتفاضه قدس و عملیات های مقاومتی و در عین حال ادامه همکاری امنیتی با اشغالگران را محکوم کرد. حماس از رئیس تشکیلات خودگردان خواست تا از اینگونه مواضع و اظهارات که با فرهنگ و مواضع ملی مردم فلسطین مغایرت دارد دست بردارد.

محمود عباس در گفتگو با مجله آلمانی «دیراشپیگل» با ادعای اینکه حماس می خواهد اوضاع را به هم بزند تصریح کرد که دستگاه های اطلاعاتی تشکیلات خودگردان بر اوضاع سیطره دارند. عباس در این مصاحبه افزود که سرویس های اطلاعاتی تشکیلات رام الله در سایه همکاری با نظامیان صهیونیست سه جوان فلسطینی ساکن رام الله را که برای اجرای عملیاتی مقاومتی برنامه ریزی کرده بودند، بازداشت نمودند.

این در حالی است که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان سفر به آلمان و دیدار روز سه شنبه با آنگلا مرکل صدراعظم این کشور، طی یک موضع خفت بار دیگر، عملیات انفجار روز دوشنبه در اتوبوس صهیونیستی در قدس را که منجر به زخمی شدن ۲۰ شهرک نشین صهیونیست شد، محکوم کرد.

وی همچنین در این دیدار ایده برگزاری کنفرانس بین المللی صلح بر اساس طرح پیشنهادی فرانسه را مورد بحث و تبادل نظر قرار داده و به بررسی روابط دو جانبه فلسطین و آلمان و راه های توسعه آن در زمینه های مختلف پرداخت.